Skaitiklių keitimo tvarka

2011 11 21

UAB „Vilniaus vandenys“ per ateinančius 4 metus planuoja pakeisti visus metrologiškai netvarkingus skaitiklius Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse.

Kodėl keičiami skaitikliai?

Daugiabučių namų butuose ir individualiuose namuose įrengtų skaitiklių metrologinės patikros galiojimo laikas yra 4 metai, o pastatų įvadiniai skaitikliai galioja 2 metus. Dauguma skaitiklių jau yra su pasibaigusia metrologine patikra, todėl turi būti pakeisti.

Skaitikliai pradėti keisti, tik patvirtinus naujas vandens kainas. Atsiradus „pardavimo kainai“, numatyta lėšų ir skaitiklių keitimui (naująją „pardavimo kainą“ sudaro bendrovės pardavimų padalinio išlaidos, sąskaitų išsiuntimai, skaitiklių įrengimo, plombavimo, metrologinės patikros, remonto išlaidos). Anksčiau to numatyta nebuvo. UAB „Vilniaus vandenys“ pareiga yra prižiūrėti ir pakeisti skaitiklius.

Jei skaitiklio metrologinės patikros galiojimo laikas pasibaigęs, o vartotojas nesudaro sąlygų skaitiklį pakeisti tvarkingu, tai geriamojo vandens suvartojimas, vadovaujantis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros naudojimo ir priežiūros taisyklių, papildytų Aplinkos ministro 2011 m. sausio mėn.5 d. įsakymu Nr. D1-19, 17¹ punktu, skaičiuojamas pagal savivaldybės patvirtintas geriamojo vandens sunaudojimo normas. Pagal normas apskaičiuotas vandens kiekis, pakeitus skaitiklį (-ius), neperskaičiuojamas.

Kada skaitikliai bus keičiami?

UAB „Vilniaus vandenys“ per ateinančius 4 metus planuoja pakeisti visus metrologiškai netvarkingus skaitiklius Vilniuje, Vilniaus rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse. Skaitikliai pirmiausia pradėti keisti namuose, kuriuose didžiausias skirtumas tarp namo įvadinio ir butų skaitiklių. Artimiausių planuojamų darbų grafiką rasite čia.

Kaip žinoti, kad į namus ateis UAB „Vilniaus vandenys“ darbuotojas?

Įmonės darbuotojai prieš atvykdami keisti skaitiklių iškabina pranešimus daugiabučio namo skelbimų lentoje (prieš 5-7 dienas). Apie planuojamus darbus bus informuojama namą administruojanti bendrovė ir visi namo gyventojai paštu išsiunčiamais informaciniais pranešimais.

Būkite atidūs, nes pasitaiko atvejų, kai prisistatydami bendrovės darbuotojais gyventojams paskambina sukčiai. UAB „Vilniaus vandenys“ darbuotojas taip pat gali paskambinti gyventojui, tačiau tik tuomet, jei po informacinio pranešimo palikimo gyventojo nebuvo namuose ir jis pats nesikreipė. Taigi, jei sulaukėte skambučio, pasitikrinkite ar prieš tai gavote informacinį pranešimą ir ar apie tai informuota jūsų daugiabutį namą administruojanti bendrovė.

Įmonės darbuotojai niekada neprašo atsiskaityti už paslaugas grynaisiais pinigais, atvykę privalo parodyti darbuotojo pažymėjimą su nuotrauka ir įmonės antspaudu, vilki specialiais darbo drabužiais ant kurių yra įmonės logotipas.