2018-06-29

Tvyrant karštiems orams ir stipriai išaugus vandens suvartojimui, ypatingai dėl laistymo, Kalnėnų rajone kurį laiką buvo fiksuojami geriamojo vandens tiekimo sutrikimai. „Vilniaus vandenims“ ėmusis visų būtinųjų priemonių sutrikimams šalinti, jau užtikrintas nenutrūkstamas geriamojo vandens tiekimas Kalnėnų gyventojams.

Siekiant ne vienadienių rezultatų ir tuo pat metu atsižvelgiant į gyventojų poreikį, kuo skubiau užtikrinti nuolatinį vandens tiekimą, buvo priimtas sprendimas tiesti laikiną vandentiekio trasą nuo alternatyvaus geriamojo vandens šaltinio iki Kalnėnų rezervuaro. 1786 metrų ilgio vamzdyno trasa nutiesta per rekordiškai trumpą laiką – vos per 7 dienas, įskaitant ir projekto ruošimo darbus. Iš papildomo šaltinio į Kalnėnus atitenkantis vanduo padėjo išspręsti vandens trūkumo piko valandomis problemą.

Iki tol nuo pat pirmųjų karščių Kalnėnų gyventojai papildomu vandeniu buvo aprūpinami organizuojant geriamojo vandens vežimą vandenvežėmis iš kitų miesto vietų, taip pripildant Kalnėnų vandentiekio stoties rezervuarą.

Lygiagrečiai imtasi ilgalaikių ir tvarių šios situacijos sprendimo būdų – kaip tik šiuo metu „Vilniaus vandenys“ vykdo dalinai ES lėšomis finansuojamo projekto „Kalnėnų vandens ruošimo įrenginiai“ viešojo pirkimo procedūras, kurias įgyvendinus bus projektuojamas naujas artezinis vandens gręžinys ir statomas dar vienas 500 m3 talpos geriamojo vandens rezervuaras Kalnėnų rajone. Rangovą šiems darbams planuojama išrinkti 2018 m. III ketv., o darbų trukmė – 12 mėn. nuo darbų pradžios paskelbimo datos.