Tinklo plėtros ir atnaujinimo projektai

NAUJIENOS

Patvirtintos investicijos infrastruktūros renovavimo ir plėtros projektams iki 2020 metų

„Vilniaus vandenys“ planuoja įgyvendinti „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos renovavimo ir plėtros Vilniaus mieste“ projektą (Nr. 05.3.2-APVA-R-014-01-0001)

Įgyvendinus šį projektą, iš viso bus rekonstruota 8,971 km vandentiekio ir 13,300 km nuotekų tinklų. Planuojama nutiesti 25,151 km naujų vandentiekio ir 30,950 km nuotekų tinklų. Taip pat bus pastatyti Kalnėnų bei Naujosios Vilnios vandens ruošimo įrenginiai, kurie iš viso aptarnaus daugiau nei 22 tūkstančius gyventojų. Projekto metu bus rekonstruoti Vilniaus nuotekų valyklos nuotekų valymo įrenginiai, o tai pagerins nuotekų išvalymo kokybę.

Investicijos į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumo ir sistemos efektyvumo didinimą, užtikrins vandens naudojimo efektyvumą, sumažins nuotėkį iš skirstymo tinklų ir vandens tinklų nusidėvėjimą, taip pat užtikrins sąnaudų susigrąžinimo ir „teršėjas moka“ principo įgyvendinimą. Svarbu, kad projektas padės sumažinti sutelktąją taršą, o tai prisidės prie paviršinių vandens telkinių ir Baltijos jūros būklės gerinimo. 


ESFIVP

Šimtai vilniečių šeimų galės prisijungti prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ įgyvendino keletą vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovacijos ir plėtros projektų. Dalinai ES Sanglaudos fondui finansuojant baigti įgyvendinti projektai: „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilniuje“ (Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-035) ir „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilniaus mieste“ (Nr. VP3-3.1-AM-01-V-02-103).

Siekiant užtikrinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų, atitinkančių nustatytus kokybės, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos reikalavimus, prieinamumą gyventojams, projektų metu modernizuota ir išplėsta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra. Užtikrintas saugus vandens tiekimas prijungtų teritorijų gyventojams, išplėsti nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklai, taip mažinant taršą, patenkančią į Neries upės baseiną.

Projektų bendra vertė siekia 28 mln. eurų. Darbams skirta 23,84 Eur iš Sanglaudos fondo bei 2,75 Eur iš LR biudžeto lėšų. Likusią dalį lėšų, būtinų sėkmingai įgyvendinti projektą, skyrė bendrovė „Vilniaus vandenys“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Tūkstančiams palengvės buitis

Iš viso nutiesta 71,37 km naujų vandentiekio ir 113,81 km nuotekų tinklų. Rekonstruota 3,86 km vandentiekio ir 4,14 km nuotekų tinklų. Projekto metu įrengta 41 nauja ir renovuotos 2 nuotekų siurblinės viena vandens kėlimo siurblinė, taip pat pastatyti ir įrengti 1 vandens gerinimo įrenginiai.

Prie vandentiekio tinklų gali prisijungti daugiau nei tūkstantis namų ūkių, taip sudaryta galimybė daugiau nei 2600 gyventojų naudotis centralizuotu vandentiekiu. Taip pat daugiau nei du tūkstančiai namų ūkių gali prisijungti prie centralizuotai tvarkomų nuotekų tinklų. Patogumais, kurių iki šiol neturėjo, galės naudotis beveik 5 tūkstančiai gyventojų.

Jau dabar gyventojai raginami kreiptis į „Vilniaus vandenis“ ir jungtis prie naujai nutiestų tinlų: Grigiškėse, Salininkuose, Kairėnuose–Galgiuose, Pavilnyje, Santariškių–Visorių gatvių kvartaluose, Buivydiškėse, Avižienių seniūnijoje (Užubaliuose, Klevinėje, Raisteniškėse ir Bendoriuose), Naujojoje Vilnioje–Kairėnuose, Antaviliuose, Daniliškėse, Gineitiškėse, Trakų Vokėje ir Markučiuose. Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūra išplėsta ir sodų bendrijose „Šeškinė“ bei „Jurginas“. Detalias tinklų schemas, kuriose tiksliai gatvėse nutiesti vandentiekio ir nuotekų tinklai, galima rasti skiltyje „Prisijungimo tvarka“.

Gera žinia: baigėsi tinklo plėtros darbai Antakalnyje ir Baltupiuose

Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra taip pat įvykdyta Antakalnio sodų bendrijose, Šnipiškėse, sodų bendrijose „Švietimas“, „Pavilnys“, „Rūta“ ir „Varnėnas“, Kremplių gatvėje, Naujasodžio gatvėje (Paneriuose) Baltupių gyvenamajame rajone.

Įgyvendinant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus mieste“ (Nr. 05.3.2-APVA-V-013-01-0016), „Vilniaus vandenų“ rangovai nutiesė 13,37 km vandentiekio ir 34,01 km nuotekų tinklų, pastatė 6 nuotekų siurblines bei 2 vandens kėlimo siurblines. Bendra projekto vertė siekia 5 mln. eurų.

Nutiesus naujus tinklus, daugiau gyventojų galės naudotis patogumais buityje, kurių iki šiol neturėjo. Daugiau nei 300 būstų galės būti prijungti ir taip daugiau nei 750 gyventojų naudosis naujai nutiesto vandentiekio privalumais. Prie nuotekų sistemos planuojama prijungti beveik 900 namų ūkių (apie 2 tūkst. gyventojų).

Paprasta prisijungti

Kviečiame pasinaudoti supaprastinta prisijungimo tvarka ir mūsų profesionalių projektuotojų paslaugomis, jei dar neturite įvado ir išvado projekto. Visą informaciją, kokie reikalingi dokumentai, ir prašymų formas rasite skiltyje „Prisijungimo tvarka“.
 
Jei turite klausimų, skambinkite trumpuoju klientų aptarnavimo telefonu 1889, rašykite mums el. paštu info@vv.lt arba užsukite į klientų aptarnavimo skyrių.

2007-2014 m. programos ES paramos projektų viešinimasESFIVP-logotipas-vienspalvis-1.png 

Šalčininkų ir Eišiškių gyventojai kviečiami jungtis prie naujų vandentiekio ir nuotekų tvarkymo tinklų

Raginame Šalčininkuose ir Eišiškėse įsikūrusius gyventojus prisijungti prie centralizuotai tiekiamo vandens ir nuotekų tvarkymo tinklų. Šiuo metu naujai paklotais ir renovuotais vamzdynais vanduo gali būti tiekiamas šimtui iki šiol neprisijungusių namų ūkių, o saugiai tvarkyti nuotekas sudarytos sąlygos net 160 namų ūkių.

Tinklo plėtra Eišiškėse Tinklo plėtra Šalčininkuose

Pasinaudojus ES struktūrinių fondų parama, Šalčininkuose nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai yra nutiesti Plento, Jubiliejinės, Bažnyčios, Pušų, Lauko ir Jaunystės gatvėse. Eišiškėse naujas vandentiekis paklotas Vytauto gatvėje, o nuotekų tinklas išplėstas Vytauto, Malūno, Gegužės ir Gegužės 3-osios gatvėse. Iš viso Šalčininkuose ir Eišiškėse bendrovės „Vilniaus vandenys“ samdyti rangovai nutiesė 3,94 km naujų vandentiekio ir 5,19 km nuotekų tinklų bei įrengė 1 naują nuotekų siurblinę. 

Vanduo iš čiaupo saugesnis nei šulinio

Džiaugiamės, kad pastačius naujus vandentiekio tinklus, dar daugiau gyventojų galės gerti tikrai švarų vandenį. Nes vartoti šulinių vandenį, kaip pažymi specialistai, gali būti nesaugu.

„Nitritais ar nitratais užterštas vanduo neturi specifinio skonio ir kvapo, ir jis gali atrodyti tinkamas vartoti. Deja, tokio vandens dažnai pasitaiko gyventojų šachtiniuose šuliniuose, kurie yra mažiausiai apsaugoti nuo išorinės taršos. Apie šulinių vandens tinkamumą vartoti tokiu atveju gali pasakyti tik specialistas, tam nuolat reikia daryti vandens kokybės tyrimus“, – sako „Vilniaus vandenų“ laboratorijos vyresnioji chemikė dr. Diana Uždavinienė.

Gyventojus, prisijungusius prie vandentiekio tinklų, pasiekia tik požeminis vanduo iš giluminių gręžinių. „Vilniaus vandenų“ gręžinių gylis siekia 40–180 metrų. Vandens kokybę nuolat tikrina ir kontroliuoja geriamojo vandens laboratorija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, todėl centralizuotai tiekiamas vanduo tikrai saugus ir gali būti geriamas tiesiai iš čiaupo.

Paprasta prisijungti

Šiuo metu galimybe prisijungti prie centralizuotai tvarkomų vandentiekio ir nuotekų tinklų Šalčininkuose ir Eišiškėse yra pasinaudoję apie 75 proc. numatytų namų ūkių. Kviečiame nedelsti ir užpildyti reikalingus dokumentus prisijungti. Detalią informaciją rasite skiltyje „Kaip tapti klientu?“ .

ĮVYKDYTI INVESTICINIAI PROJEKTAI