Virtuali ekskursija į lankomiausius objektus

Liepkalnio vandens saugykla (A. Dukštos nuotr.)
2017 05 15
Gegužę „Vilniaus vandenys“ kelioms dienoms vilniečiams ir miesto svečiams atvėrė Liepkalnio vandens saugyklos ir Vilniaus nuotekų valyklos duris. Objektus aplankė daugiau nei 1,5 tūkstančio lankytojų.

Šimtametė Liepkalnio vandens saugykla

Istorikas ir senojo Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius smalsiems lankytojams pasakojo apie Vilniaus vandentiekio pradžią, kuri siejama su Liepkalnio vandens saugykla, o įmonės Vandentiekio stočių skyriaus vadovas Virgilijus Uždavinys pratęsė pasakojimą apie šių dienų vandentiekio sistemą bei vandens kokybę sostinėje. Kiekvienas lankytojas turėjo unikalią progą išbandyti, kaip saugykloje balsas nuaidi 5-6 kartus. 

Įspūdingas skliautinis kupolas, dengiantis 5 metrų gylio apskritą patalpą, kurioje anksčiau buvo saugomos vandens atsargos, nepaliko abejingų. Jei negalėjote atvykti, turite progą dalyvauti virtualioje ekskursijoje. Kviečiame žiūrėti video reportažus, kuriais pasidalino lankytojai Mantas Butkus (žiūrėti reportažą) ir  Donatas Kupčinskas (žiūrėti reportažą).

Vilniaus miesto nuotekų valykla
Atvirų durų diena vandens valykloje

Būrio smalsuolių taip pat sulaukė technologiškai ir vizualiai įspūdingas „Vilniaus vandenų“ įrenginys – Vilniaus miesto nuotekų valykla. 365 dienas per metus visą parą be sustojimo veikianti moderni valykla priima visas miesto nuotekas.
 
Apie tai, kas daroma su atkeliaujančiomis nuotekomis, koks valymo procesas, kad į Nerį patektų jau švarus vanduo, o kas po to daroma su liekančiu dumblu – lankytojams pasakojo bendrovės Komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.