Pavilnyje atsiras ilgai laukta centralizuota nuotekų sistema

2011 01 18

Nors vienas gražiausių Vilniaus rajono kampelių Pavilnys skaičiuoja jau daugiau nei šimtmetį istorijos, eilė centralizuotoms komunikacijoms atėjo tik dabar. Netrukus gyvenvietėje prasidės naujų nuotekų ir vandentiekio tinklų statybos, kurios išspręs ilgus metus gyventojams rūpesčius kėlusias kanalizacijos problemas.

Jau sausio 17 dieną prasidėjo Pavilnyje plataus masto projektas „Vandentiekio tinklų ir nuotekų tinklų nauja statyba Pavilnio gyvenvietėje“, kurio bendra vertė siekia virš 8 mln. litų. Net 85 proc. šios sumos buvo skirta iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, dešimtadalis atseikėta iš valstybės biudžeto, o likusi dalis bus padengta bendrovės „Vilniaus vandenys“.

Darbus vykdys rangos konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Inžineriniai tinklai“, kurios specialistai paklos 10,3 km nuotekų tinklų, 1,6 km vandentiekio tinklų, taip pat pastatys 4 požemines nuotekų siurblines. Darbai bus vykdomi Pavilnio, Žemojoje, Plytų, Linų, Žiedų, Versmių, Švariojoje, Džiaugsmo, J. Kolaso, Vandens, Tolimojoje, Garsiojoje, Paeglinės, Grūdų, Žilvičių gatvėse.

„Kaip sakoma, geriau vėliau nei niekada. Nors Žemajame ir Aukštajame Pavilnyje vandens tiekimas yra gerai išvystytas, bet su kanalizacija buvo problemų. Nuotekas gyventojai iki šiol surenka individualiai, į išgriebimo duobes. Tačiau dalis jų neatitinka aplinkosauginių reikalavimų, todėl tokiu būdu yra teršiami gruntiniai vandenys, be to, toks nuotekų surinkimo būdas nėra patogus ir patiems gyventojams“, - sakė „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Valentinas Miltienis.

Pasak jo, dėl šios priežasties buvo nuspręsta išplėsti vandentiekio tinklus prijungiant naujų abonentų linijas ir abejuose Pavilnio rajonuose nutiesti nuotekų tinklus. Iš Žemojo Pavilnio surinktas nuotėkas planuojama pumpuoti į Aukštojo Pavilnio nuotėkų tinklus, kurie bus prijungti prie slėginės nuotekų linijos, esančios netoli J. Urbšio ir Versmių gatvių sankirtos.

Kaip pažymėjo rangovo „Inžineriniai tinklai“ direktorius Eduardas Černulis, visi darbai bus atliekami laikantis griežtų aplinkosauginių reikalavimų, kurie leis išsaugoti dirvožemį, nuotekų tinklai bus klojami naudojant tik kokybiškas medžiagas, o patys darbai vyks taip, kad kuo mažiau trikdytų gyventojus.

„Statybos darbai gyventojams ir kaimyninėms teritorijoms ilgalaikės neigiamos įtakos tikrai neturės, numatomi tik laikini nepatogumai, susiję su statybos darbais. Tačiau atsižvelgiant į tai, kokią didelę naudą suteiks projektas gyventojams bei visam Neries upės baseinui, tai yra smulkmena“, - įsitikinęs E. Černulis.

Planuojama, jog užbaigus visus numatytus darbus prie centralizuotų komunikacijų galės prisijunti per 330 namų ūkių . Projektas „Vandentiekio tinklų ir nuotekų tinklų nauja statyba Pavilnio gyvenvietėje“ finišuos 2011 metų gruodžio mėnesį.

Projektas „Vandentiekio tinklų ir nuotekų tinklų nauja statyba Pavilnio gyvenvietėje“ vykdomas pagal 2007 – 2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę VP3-3.1-AM-01-V-02-035 „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilniuje“.