UAB „Vilniaus vandenys“ Sereikiškių parko vandenvietėje – vandeniui skirta šventė

2011 06 08

Šiandien UAB „Vilniaus vandenys“ Sereikiškių parko vandenvietėje, kurioje įsikūrusi ir geriamojo vandnes laboratorija, vyko vasariškas renginys. Susirinkusiems svečiams, tarp kurių buvo ir Vilniaus meras Artūras Zuokas, savivaldybės ir Aplinkos ministerijos atstovai, buvo pristatyta iniciatyva „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“. Gamtos apsuptyje svečiai dalyvavo akloje vandens degustacijoje, jiems buvo surengta ekskursija po UAB „Vilniaus vandenys“ vandentiekio muziejų.

Iniciatyva "Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose" startavo 2010 m. gegužės 12 d. Jos metu Lietuvos verslo įmonės, valstybinės institucijos bei gyventojai buvo kviečiami kurti aplinkai draugiškesnę vandens vartojimo kultūrą, buvo raginama nesibaiminant gerti vandenį iš čiaupo.

Renginyje apsilankęs Vilniaus meras Artūras Zuokas džiaugėsi, kad tokia iniciatyva atsirado, mat jis pats nevengia gerti vandens iš čiaupo. Sudalyvavęs akloje vandens degustacijoje, kurioje ragavo tiek Lietuvos, tiek užsienio gamintojų fasuotą vandenį, meras nesutriko ir sakė, kad visai nesunku atskirti šviežią vilnietišką vandenį. Taip pat meras pasidalino savo idėjomis, kad savivaldybėje atsisakoma vandens iš plastikinių butelių, o ateityje planuojama įrengti ne vieną viešą vandens gertuvę.

UAB „Vilniaus vandenys“ vandenviečių stočių vadovas Vytautas Žižys, aprodydamas vandentiekio muziejų, džiaugėsi, jog įmonė turi tokią puikią progą būti renginio šeimininkais, o kartu ir visuomenei pristatyti kokybišką iš požeminių gręžinių išgautą geriamąjį vandenį, kuris yra ne tik tinkamas gerti, tačiau jį galima laikyti ir mineralų šaltiniu. Juk jame gausu kalcio ir magnio junginių.