Išrinkti konkurso „Vandens metai – 2012“ I-ojo turo prizininkai

2012 03 21
Baigėsi šalies moksleivių medalio projekto konkurso „Vandens metai – 2012“ pirmasis, rajoninis etapas. Aplenkusios daugiau nei pusantro šimto dalyvių, savo amžiaus grupėse I-asias vietas pelnė Šalčininkėlių pagrindinės mokyklos ir Vilniaus Minties gimnazijos moksleivės. Jų darbai keliauja toliau į II-ąjį, respublikinį konkurso etapą.

Iki 12 metų amžiaus grupėje, Šalčininkėlių pagrindinės mokyklos šeštokė Donata Kratkovskytė pelnė I-ąją vietą. Dvylikametė apie savo eskizą rašo: „Medalis apskritimo formos simbolizuoja Žemės rutulį. Reverse stilizuotai pavaizduota motina gamta: laukai, miškai, žolė, takeliai ir takai. Kaip didikai karūnuojami tauriųjų metalų karūnomis, taip ir reverse motina gamta papuošta gražiausia, švariausia, tyriausia, skaidriausia karūna - banguojančio vandens karūna.  Averse pavaizduota  saulė - energijos ir šilumos šaltinis,  ir miškai - Žemės plaučiai, tačiau averso apačioje vandens telkinys simbolizuoja pradžių pradžią iš kurios visos planetos šaknys semesi energijos ir  lyg primena, kad viso to neturėtume, jei nebūtų - VANDENS.“ II-oji vieta atiteko Vilniaus raj. Riešės gimnazijos moksleiviui Vytautui Giedraičiui. Šeštokas savo medalį apibūdina taip: „averse vaizduojamas vienas gražiausių gamtoje vykstančių procesų, tai vandens lašelio kritimas į vandens telkinį, kaip jo sukeliama bangelė, lyg gyvybė, sklinda į visas puses. Reverse - vandens lašelis, kuriame slypi gyvybė, dėl jo auga augalai, skraido paukščiai ir egzistuoja visa gyvybė. Mažas lašelis vandens gali atlikti didžiulį darbą, todėl kiekvieną lašelį vandens reikia saugoti.“ III-ąją vietą užėmė Pabradės meno mokyklos auklėtinis Ilja Jakovlev. Vienuolikmečio netradicinės formos medalio eskizo averse pavaizduotas tyro, skaidraus vandens lašas. Jis gyvybiškai svarbus ne tik žmonių gyvybei, bet visai florai ir faunai. Dabar yra aktuali vandens užterštumo problema. Todėl tik mes galime viską pakeisti. Reikia kovoti už švarą pasaulyje ir tokiu būdų užkirsti kelią planetos taršai. Iljos medalio kitoje pusėje yra pavaizduota simboliška vandens organizmų fauna. Jeigu sumažės užterštumo lygis, mūsų pasaulis taps gražesnis, švaresnis ir visi jame gyvenantys net patys mažiausieji, bus laimingi ir sveiki. Medalis simbolizuoja koks svarbus yra mums vanduo ir kokią įtaką jis turi organizmams, gyvenantiems žemėje.

13-18 metų amžiaus grupėje I-oji vieta atiteko Vilniaus Minties gimnazijos abiturientei Dovilei Paškevičiūtei. Gimnazistė eskizą apibūdina taip: „Vanduo, žemė ir oras – žmogaus namai. Žmogaus esybė tobulai sujungia šiuos elementus. Jų sampynos suteikia energijos, skatina žengti į priekį. Vanduo negali stovėti vietoje – jis gyvas, kol teka. Nuolatinis kitimas – pasaulio ir žmogaus gyvenimo svarbiausias dėsnis.“. II-ąją vietą užėmė Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos 2A moksleivė Domantė Nalivaikaitė. Šešiolikmetė medalio averse pavaizdavo šakelę, augančią iš vandens. Tai simbolizuoja vandenį, kaip gyvybės šaltinį. Reverse pavaizduoti vandens purslai reiškia, kad žmogus privalo saugoti vandenį, neteršti jo. III-ąją vietą pelnė dar viena Vilniaus Minties gimnazijos gimnazistė Enrika Laumenytė. II-os gimnazijos klasės moksleivė savo medalio eskize vaizduoja laivą ir bangą. Piešinį Enrika aprašė taip: „Vanduo mūsų gyvybės šaltinis. Žmogus – tik mažas laivelis, priklausantis nuo bangos, kuri simbolizuoja vandens galybę. Be vandens laivelis būtų nieko vertas. Vanduo – ne tik gyvybės, bet ir pažinimo šaltinis. Vandens keliai išplukdo laivą į platųjį pasaulį – pažinti svetimų kraštų, kitokių žmonių. Tik plaukiantis laivas yra gyvas.“.

Norą dalyvauti konkurse iš viso pareiškė 184 moksleiviai iš 18 Vilniaus miesto, rajono, Šalčininkų bei Švenčionių rajonų mokyklų. 11 darbų buvo diskvalifikuoti, kadangi neatitiko konkurso sąlygų. Šalies konkurso laureatai paaiškės 2012 m. gegužės 4 d.

Sveikiname konkurso I-ojo etapo nugalėtojus ir linkime kuo didžiausios sėkmės tolimesniame etape!
Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!I-os vietos laimėtojos Donatos Kratkovskytės (12 m.) medalio eskizas

II-os vietos laimėtojo Vytauto Giedraičio (12 m.) medalio projekto eskizas

III-os vietos laimėtojo Ilja Jakovlev (11 m.) medalio projekto eskizas

I-os vietos laimėtojos Dovilės Paškevičiūtės (18 m.) medalio projekto eskizas

II-os vietos laimėtojos Domantės Nalivaikaitės (16 m.) medalio projekto eskizas

III-os vietos laimėtojos Enrikos Laumenytės (16 m.) medalio projekto eskizas