Pasaulį apskriejo „Žemės valanda“

www.myspace.com
2012 04 01

Šeštadienį, kovo 31-ą dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje buvo paminėta „Žemės valanda”. Šiais metais akcijoje dalyvavo 150 valstybių ir 6525 miestai. Kiekviename jų šviesos užgeso 20.30 val. vietos laiku. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose prigeso arba apskritai buvo išjungtas pagrindinių objektų – aikščių, bažnyčių, paminklų apšvietimas.

Šiais metais „Žemės valandos“ pradžią paskelbė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, kuris kartu su MTG kanalų lietuvoje vadove Laura Blaževičiūte nuspaudė simbolinį išjungiklį – taip sostinėje buvo išjungtas visų pagrindinių aikščių, bažnyčių, senamiestyje - netgi gatvių apšvietimas. Rotušės aikštėje susirinkę žmonės iš žvakelių sudėliojo didžiulį akciją simbolizuojantį skaičių - 60. Čia pat aikštėje susirinkusieji galėjo pasigrožėti, kaip gęsta kiti pasaulio miestai visame pasaulyje. Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris" futbolininkai taip pat neliko abejingi pasaulinei iniciatyvai ir šeštadienį vakare dalyvavo Rotušės aikštėje vykusiame renginyje. Simboliškai buvo išjungtos šviesos ir Lietuvos futbolo federacijos stadione, kuriame žalgiriečiai žaidžia namų rungtynes. Su akcijos dalyviais valandą be šviesos praleido „Show Makers akademijos“ šešėlių teatras, „Giunter Percussion“ ritmų grupė, Ugnies šokio artistai.

Šviesos buvo išjungtos ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Marijampolėje, Palangoje, Pasvalyje, Plungėje, Kazlų Rūdoje, Lazdijuose, Babtuose, Biržuose, Druskininkuose, Šiauliuose, Valų kaime Trakų rajone, Varėnoje. Gyventojai kviesti tamsiąją valandą praleisti drauge - visų šių miestų centrinėse aikštėse (Palangoje - prie tilto) vyko „Žemės valandai” skirti renginiai.

Daugybė įmonių Lietuvoje, tarp jų ir UAB „Vilniaus vandenys“ taip pat prisijungė prie „Žemės valandos”. Įmonės išjungė savo parduotuvių vitrinas, prekybos centrai ir biurai prigesino reklamos šviesas bei kitus nebūtinus elektros šaltinius. Kai kuriuose Vilniaus restoranuose ir viešbučiuose svečiai šią valandą praleido žvakių šviesoje.

Vienas pirmųjų šiais metais užgeso Sky Tower – aukščiausias pastatas Naujojoje Zelandijoje. Taip pat pasaulyje 60-iai minučių užgeso Didžioji Kinijos siena, Pekino olimpinis stadionas „Paukščio lizdas“, Tokijo bokštas, Taipėjaus „Taipei 101“ dangoraižis, Nepalo „Lumbini Sacred Garden“, „Indijos vartai“, Nacionalinė biblioteka Baltarusijoje, Eifelio bokštas ir Luvras Prancūzijoje, Brandenburgo vartai Vokietijoje, Pizos bokštas ir Vatikanas Italijoje, Big Benas, Tauerio tiltas ir Bakingemo rūmai Didžiojoje Britanijoje, Kristaus Atpirkėjo statula Brazilijoje, Nepriklausomybės angelas Meksikoje ir kiti žymūs pasaulio pastatai bei paminklai.


UAB „Vilniaus vandenys“ ir www.zemesvalanda.lt