Buivydiškėse prasidėjo vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai

2012 05 17
Šių metų balandį pradėti vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai netoli Vilniaus esančiose Buivydiškėse. Čia iki sausio 31 d. bus nutiesta 4,37 km naujų vandentiekio ir 4,64 km naujų nuotekų tinklų, pastatytos 3 nuotekų siurblinės. Net 1500 Buivydiškių gyventojų bus suteikta galimybė prisijungti prie naujųjų vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų.

Pagal rangos darbų sutartį "Vandentiekio ir nuotekų sistemų išvystymas Buivydiškėse, vandentiekio ir nuotekų tinklų prijungimas prie Vilniaus miesto tinklų" numatyta vykdyti darbus Smalinės, Ąžuolų, Parko, Buivydiškių, Sidaronių, Klinikų, Beržų, Rapalionio bei Pilaitės Sodų 4-oje, 6-oje ir 8-oje gatvėse. Šiuo metu darbai vyksta Parko, Pilaitės Sodų 6-oje ir 8-oje gatvėse, o artimiausiu metu bus pradėti Pilaitės Sodų 4-oje, Buivydiškių, Beržų ir Smalinės gatvėse. Planuojama, kad gyventojai prie naujų tinklų galės pradėti jungtis jau šių metų pabaigoje.

UAB "Vilniaus vandenys" plėtros ir pardavimų padalinio direktoriaus pavaduotojas Linas Didrikas sako, kad gyvenimo sąlygos Buivydiškių gyventojams smarkiai pagerės, nes bus tiekiamas kokybiškas vanduo, o nuotekų tvarkymas užtikrins higienos normų bei kitų aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi. Kaip įprasta tinklų statybose, bus ardoma kelių danga ir kelkraščiai, todėl statybų laikotarpiu gyventojams teks prisitaikyti prie laikinų nepatogumų. Darbų rangovas, savo ruožtu, yra įsipareigojęs visus darbus vykdyti taip, kad gyventojams nepatogumų kiltų kuo mažiau. Pabaigus darbus, kelio danga, šaligatviai bus atstatyti, aplinka sutvarkyta.

Viso UAB "Vilniaus vandenys" vykdomo projekto "Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilniuje" metu planuojama prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų prijungti net 11 600 gyventojų iš 11 gyvenviečių: Pavilnio, Grigiškių, Kairėnų-Galgių, Buivydiškių, Santariškių, Visorių, Salininkų, Bendorių, Ažubalių, Klevinės ir Rasteniškių.

Visų minėtų 11 gyvenviečių vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų plėtrai skirta 52 377 009,48 Lt. ES Sanglaudos fondo indėlis siekia 44 509 325,73 Lt, iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skiriama 5 236 391,26 Lt. Likusią lėšų dalį, būtiną sėkmingam projekto įgyvendinimui, įsipareigojo finansuoti UAB "Vilniaus vandenys" ir partneris Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto vykdytojas UAB "Vilniaus vandenys" – didžiausia vandentiekio bendrovė Lietuvoje, eksploatuojanti ne tik Vilniaus miesto, bet ir Šalčininkų, Švenčionių bei Vilniaus rajonų vandentiekio ir nuotekų tinklus. Projektas turi būti baigtas įgyvendinti iki 2013 metų vasario 28 d.

ES parama – investicija į jūsų ateitį!