Vanduo iš čiaupo - saugus

2012 09 05

Vanduo sudaro daugiau nei pusę mūsų organizmo masės ir yra mums gyvybiškai svarbus: jis tirpdo ir perneša įvairias medžiagas organizme, suteikia mūsų kūno ląstelėms formą, yra pagrindinis komponentas cheminėms reakcijoms, nuo jo priklauso kūno temperatūra. Be maisto žmogus gali išgyventi iki keturių savaičių, o be vandens – ne daugiau nei dvi.

Daugiau nei milijardas žmonių pasaulyje kenčia nuo švaraus geriamo vandens trūkumo, o vandens telkinių ir gruntinių vandenų užterštumas nuolat auga. Matant tokį paveikslą, galime jaustis laimingi, nes artimiausiu metu geriamo vandens mums pritrūkti neturėtų – Lietuva turi didžiulius telkinius gėlo požeminio vandens – mūsų šalis yra Baltijos arteziniame baseine.

Daugelyje Europos šalių centralizuotai tiekiamas būtent paviršinis, upių ir ežerų vanduo, kuris prieš patekdamas ant stalų būna apdorotas įvairiais chemikalais. Tuo tarpu Lietuvoje geriame vandenį išgautą iš po žemių. Vanduo pumpuojamas iš 40-180 metrų gylio gręžinių, moderniais vandens gerinimo įrenginiais pašalinus mangano ir geležies perteklių, švarus ir skanus vanduo vamzdžiais atiteka iki mūsų namų.

Daugiau apie vandenį iš čiaupo – radijo reportaže.