Išrinkti moksleivių fotografijų konkurso nugalėtojai

II vieta Agata Mulerovaitė (16 m.)
2012 11 21
Baigėsi UAB „Vilniaus vandenys“ organizuotas moksleivių fotografijos konkursas „GERIAMASIS VANDUO“. Iš beveik šimto nuotraukų, geriausiomis išrinktos Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos ir Vytauto didžiojo gimnazijos moksleivių fotografijos.

Iki 12-os metų amžiaus grupėje, Vilniaus Balsių pagrindinės mokyklos pirmokė Andrėja Stankutė pelnė I-ąją vietą. Septynmetė apie savo nuotrauką rašo: „Fotografijomis norima atkreipti dėmesį į tai, kad vanduo yra visa ko pagrindas ir didžiulė vertybė, kurią pamirštama tausoti ir saugoti. Jei netausosime ir nesaugosime, bei  teršime aplinką šiandien - tyras geriamas vanduo gali tapti tik siekiamybe rytoj. Vanduo skatina bei palaiko viso žmogaus kūno ir jo atliekamų funkcijų kokybišką funkcionavimą, atliko bei atlieka lemiamą vaidmenį Žemėje, jos kūrime bei kaitoje, todėl „neperpildykime taurės šiandien, kad neliktumėm su tuščia rytoj“.“  II-oji vieta atiteko Tuskulėnų vidurinės mokyklos moksleivei Gailei Baranauskaitei. Šeštokė savo darytą nuotrauką apibūdina trumpai ir aiškiai: „Vanduo – gyvybė. Mes, vilniečiai, džiaugiamės turėdami labai geros kokybės vandenį iš čiaupo.“ III-ąją vietą užėmė Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos  auklėtinis Simonas Burkovskis. Dvylikamečio nuotraukoje – vandens stiklinė ir obuolys. Nuotraukos mintis yra ta, kad vanduo yra visko pradžių pradžia, o obuolys reiškia vaisių, rezultatą, kurio nebūtų be vandens.

13-18 metų amžiaus grupėje I-oji vieta atiteko Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientei Ievai Tamulytei. Gimnazistė savo nuotraukai davė „Troškulio“ pavadinimą. Ieva prie nuotraukos taip pat rašo: „Vanduo Lietuvoje, vienas iš geriausių Europoje. Esame laimingi, nes turime unikalią gamtos dovaną – galimybę gerti nefiltruotą vandenį.“. Po vienodą taškų skaičių surinko Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos vidurinės mokyklos vienuoliktokės Agatos Mulerovaitės ir Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro dešimtokės Dominykos Gucevičiūtės nuotraukos. Abiems merginoms skirta II-oji vieta. Agata savo nuotraukai davė tokį pavadinimą: „Vandenyse yra dalelė manęs“. Šešiolikmetė apie savo darbo rašo: „Kaip gera rytą prabudus lėkti po dušu ir mėgautis mano kūnu tekančiu vandeniu ir gaudyti vandens lašelius lyg perliukus!  O po to kažkas mano viduje sukužda, kad dabar norėtų tik gurkšnelio vandens, kad būčiau žvali, kad diena prasidėtų skaidresne nata. Ne veltui japonai tiki, jog gurkšnis vandens nuplauna sielą, padeda apsivalyti. Vandenyse yra dalelė manęs. Jis, kaip ir aš, turi gyvybės.“ Dominyka savo nuotraukų cikle pavaizdavo gyvybės atsiradimą negyvuose daiktuose. Šešiolikmetė apie savo užfiksuotus kadrus rašo: „Dažniausiai pagalvojus apie gaivų, skanų vandenį, mintyse švysteli žydras, skaidrus vandens lašas. Tačiau šiuo atveju viskas atvirkščiai- fotografijos juodai baltos, gipso galva laistoma vandeniu, nieko malonaus akiai, bet vanduo -  gyvybės šaltinis ir šiame cikle, kad ir dramatiškai, bet tai norėjau parodyti ir išryškinti. Tokį šios temos sprendimo būdą pasirinkau, nes į netradicinį požiūrį yra labiau kreipiamas dėmesys ir sudomina žmogų.“. III-oji vieta atiteko Vilniaus Salininkų gimnazijos aštuntokei Dominykai Kaliatkaitei už nuotrauką „Lašelis po lašelio“. Dominyka rašo šiai nuotraukai davusi tokį pavadinimą todėl, kad kartais net nesusimąstome kaip vienas lašelis po kito ir jau pilna stiklinė, stiklainis, kibiras. Todėl šia nuotrauka siekta atkreipti dėmesį į vandens taupymą.

Sveikiname konkurso nugalėtojus ir linkime kuo didžiausios kūrybinės sėkmės! Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems!

Su nugalėtojais susisieksime.


I vieta Andrėja Stankutė (7 m.)

I vieta Ieva Tamulytė (18 m.)

II vieta Dominyka Gucevičiūtė (16 m.)

III vieta Dominyka Kaliatkaitė (14 m.)

II vieta Gailė Baranauskaitė (12 m.)

III vieta Simonas Burkovskis (12 m.)