100 000 vilniečių - geresnės kokybės vanduo

2013 05 08

Įgyvendinus numatytus UAB "Vilniaus vandenys" artimiausius veiklos ir plėtros planus, 100 000 vilniečių pasieks dar geresnės kokybės vanduo, o galimybę prisijungti prie centralizuoto vandentiekio turės 58 000 to iki šiol nepadariusių gyventojų. Jau šiemet prasidės vandens gerinimo įrenginių statyba Bukčiuose ir naujų vandentiekio tinklų tiesimo darbai daugelyje naujų miesto mikrorajonų.

"Beveik pusei vilniečių vanduo tiekiamas iš Antavilių vandenvietės, kurioje vandens gerinimo įrenginiai pradėti eksploatuoti prieš gerą dešimtmetį. Tačiau norisi, kad nepriekaištingos kokybės vanduo pasiektų visus mūsų vartotojus, dėl to vienas prioritetinių darbų - vandens gerinimo įrenginiai Bukčių vandenvietėje. Jau kitąmet Karoliniškių, Pilaitės ir Lazdynų gyventojus pasieks dar geresnės kokybės vanduo", - sako UAB „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Valentinas Miltienis.

Sėkmingai įgyvendinus tinklų plėtros projektus Balsiuose, Tarandėje, Grigiškėse, Galgiuose, Kairėnuose ir Pavilnyje, bendrovė ir toliau numačiusi tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus kituose mikrorajonuose. Tarp jų - Antakalnis, Verkiai, Baltupiai, Naujoji Vilnia, Šnipiškės, Paneriai ir kiti.

2013-2015 m. veiklos ir plėtros programai įgyvendinti reikia daugiau kaip 240 mln. litų investicijų. Iš jų - beveik 4 mln. sudaro valstybės biudžeto lėšos, daugiau kaip 53 mln. finansuoja Europos Sąjunga, 380 tūkst. lt skiria savivaldybės, o likusias lėšas UAB "Vilniaus vandenys" turės dengti iš nuosavų lėšų ir paskolų.

Be to, UAB „Vilniaus vandenys“ aptarnauja ne tik Vilniaus, bet ir Šalčininkų bei Švenčionių rajonus. Kiekvieno kubo kainoje – 16 ct sudaro šių rajonų subsidijavimas. Iš viso per metus vilniečiai už Šalčininkų ir Švenčionių rajonus sumoka – apie 5 milijonus litų. Jei ne vilniečiai, Švenčionių ir Šalčininkų gyventojai už vandenį mokėtų atitinkamai 9,18 Lt ir 8,77 Lt už kubą.

Vilniečiams tiekiamas tik požeminis vanduo iš giluminių gręžinių, kurių gylis 40-180 m. Didžiausia vandentiekio bendrovė Lietuvoje, per parą patiekia 90 tūkst. m³ vandens ir surenka bei išvalo apie 115,5 tūkst. m³ nuotekų.