2022-04-22

Informuojame, jog balandžio 25 d. (jau ateinantį pirmadienį) nuo 9 val. iki 15 val. dėl vandentiekio tinklo rekonstrukcijos darbų Architektų g. 55, 59, 65, 67, 77, 79, 91, 112, 132, 136, 140, 184 gyventojams bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas.

Šių namų gyventojų prašome iš anksto pasirūpinti geriamojo vandens atsargomis ir vykdomų darbų metu nenaudoti buitinės technikos prietaisų, kuriems yra reikalingas vandens tiekimas (skalbimo mašinų, indaplovių, kavos aparatų ir pan.).

Po šių svarbių darbų gyventojai gali susidurti ir su laikinu vandens kokybės suprastėjimu. Parengėme jums trumpą paruoštuką su svarbiomis rekomendacijomis dėl vandens kokybės pasikeitimų.

PAGRINDINĖMIS REKOMENDACIJOMIS GYVENTOJAMS po laikino vandens tiekimo sustabdymo arba avarijos vandentiekio tinkle:

  • Drumstas vanduo gyventojams nėra pavojingas, tačiau naudoti jį gali būti nemalonu. Vandens drumstumas po rekonstrukcijos ar avarijų likvidavimo tinkluose darbų (sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą senuose vandentiekio tinkluose) yra gana dažnas ir neišvengiamas padarinys. Nors didžioji dalis susidrumstusio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, tačiau nedidelė dalis sudrumsto vandens gali patekti ir į gyventojų čiaupus. Drumstą vandenį sudaro mikroelementai ir mineralai: geležis, manganas, kalcis, magnis ir kt., kurie yra būtini sklandžiai žmogaus organizmo veiklai užtikrinti. Toks vanduo nėra pavojingas žmogaus sveikatai ar gyvybei, tačiau labai nepatrauklios išvaizdos.

  • Jei po nutraukto vandens tiekimo iš čiaupo pasigirsta neįprasti garsai – tai vamzdynuose susikaupęs oras. Išgirdus iš čiaupo sklindantį panašų garsą patariama atsukti čiaupą ir trumpai palaukti. Pradžioje iš čiaupo vanduo gali bėgti su pertrūkiais, tačiau šiek tiek palaukus, srovė išsilygins. Vandeniui pradėjus bėgti įprastai jo spalva gali būti pakitusi – t. y. vanduo gali būti susidrumstęs.

  • Jei po nutraukto vandens tiekimo pasikeitė vandens slėgis (silpnesnė nei įprastai vandens srovė), patikrinkite čiaupo sietelį (čiaupo gale esantį tinklelį). Čiaupo sietelį paprasta nusukti pasinaudojant santechniniu raktu ar replėmis. Atsukę ir nuėmę sietelį – išvalykite ant jo susikaupusias nuosėdas. Jei vandens slėgis pasikeitė visuose namuose esančiuose čiaupuose – problema gali būti susijusi su vandens skaitikliu. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ brigados bus pasirengusios jums pagelbėti. Susisiekti su mumis ir pranešti apie vandens slėgio ar kokybės sutrikimus galite mūsų svetainės „Live chat“ skiltyje, tel. nr. 19118 arba 8 80010880.

Nuoširdžiai atsiprašome dėl šių nepatogumų. Mūsų komanda darys viską, jog šie suplanuoti ir būtini darbai būtų kuo sklandesni.

Taip pat primename, jog visus planuojamus tinklo remonto darbus, numatomus laikinus vandens atjungimus bei įvykusias avarijas tinkle galite matyti bei sekti interaktyviame žemėlapyje ČIA.