2023-11-08

Informuojame, kad dėl avarijos vandentiekio magistralinėje linijoje Pilaitės mikrorajone, Vilniuje, remonto darbų metu nuo š.m. lapkričio 8 d. 22 val. vakaro iki lapkričio 9 d. 7 val. ryto laikinai sustabdytas vandens tiekimas.  

Bendrovės avarinės tarnybos darbuotojai šią problemą jau sprendžia, o laikinas vandens tiekimo stabdymas numatomas dėl vamzdyno tvarkymo darbų, siekiant galutinai sustabdyti vandens nutekėjimą.  

Gyventojų nuoširdžiai atsiprašome už nepatogumus ir rekomenduojame vandens poreikiu nakčiai ir rytui pasirūpinti iš anksto. 
 
Mokymo, ugdymo, gydymo, veterinarijos įstaigos papildomai vandeniu aprūpintos iki darbo dienos pabaigos. 

Gyventojų patogumui, lapkričio 8 d., Pilaitės mikrorajono tankiausiai apgyvendintose vietose M. Mažvydo g. 9 ir Vydūno 17 A, prie M. Mažvydo progimnazijos, ir nuo pavakarės stovi dvi vandenvežės, kur gyventojai papildomai gali apsirūpinti vandens atsargomis.  

PAGRINDINĖS REKOMENDACIJOS GYVENTOJAMS po įvykusių vandentiekio tinklo gedimų šalinimo darbų: 

• Po vandentiekio tinklo gedimo ir vandens tekėjimo krypčių bei greičių vamzdynuose pasikeitimų galimi laikini vandens kokybės svyravimai. Drumstas vanduo gyventojams nėra pavojingas. Jei vartoti tokį vandenį nemalonu, rekomenduojame gerti jį virintą. Vandens drumstumas po avarijų likvidavimo tinkluose darbų (sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą senuose vandentiekio tinkluose) yra gana dažnas ir neišvengiamas padarinys. Nors didžioji dalis susidrumstusio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, tačiau nedidelė dalis sudrumsto vandens gali patekti ir į gyventojų čiaupus. 

• Jei po nutraukto vandens tiekimo iš čiaupo pasigirsta neįprasti garsai – tai vamzdynuose susikaupęs oras. Išgirdus iš čiaupo sklindantį panašų garsą patariama atsukti čiaupą ir trumpai palaukti. Pradžioje iš čiaupo vanduo gali bėgti su pertrūkiais, tačiau šiek tiek palaukus, srovė išsilygins. Vandeniui pradėjus bėgti įprastai jo spalva gali būti pakitusi – t. y. vanduo gali būti susidrumstęs. 

• Jei po nutraukto vandens tiekimo pasikeitė vandens slėgis (silpnesnė nei įprastai vandens srovė), patikrinkite čiaupo sietelį (čiaupo gale esantį tinklelį). Čiaupo sietelį paprasta nusukti pasinaudojant santechniniu raktu ar replėmis. Atsukę ir nuėmę sietelį – išvalykite ant jo susikaupusias nuosėdas. Jei vandens slėgis pasikeitė visuose namuose esančiuose čiaupuose – problema gali būti susijusi su vandens skaitikliu. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ brigados bus pasirengusios jums pagelbėti.  

Susisiekti su mumis ir pranešti apie vandens slėgio ar kokybės sutrikimus galite el. paštu info@vv.lt, tel. nr. 19118 arba 8 80010880.