2018-05-18
Nuo šių metų gegužės 25-osios visoje Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR)didina įmonių ir organizacijų atsakomybę už deramą asmens duomenų tvarkymą, o asmenims suteikia daugiau galimybių kontroliuoti, kur ir kaip naudojami jų duomenys.
Kodėl verta atnaujinti sutartį?
Siekdama užtikrinti tinkamą asmens duomenų apsaugą bendrovė „Vilniaus vandenys“ visą asmens duomenis sudarančią informaciją nuo šiol teiks tik sutartis su bendrove pasirašiusiems klientams. Kitiems asmenims, pavyzdžiui, sutuoktiniui, giminaičiui, būsto nuomininkui ar net savininkui, jei sutartis pasirašyta su kitu asmeniu, informacija nebus teikiama, net ir pateikus visus kliento duomenis.
Tais atvejais, kai sutartis nėra pasirašyta, informacija bus suteikiama patalpų savininkui, pateikusiam tai įrodančius dokumentus. Todėl informacija nebus prieinama tam tikrais kanalais, pavyzdžiui, telefonu. Bendro pobūdžio informacija – paslaugų kaina ir kita vieša informacija bus teikiama visiems.
Prašome pasitikrinti, ar savo vardu esate sudarę sutartį su „Vilniaus vandenimis“ ir, jeigu Jūsų sutartis pasirašyta anksčiau negu 2017 m. gegužės mėn., atnaujinkite ją. Informaciją apie sutarčių sudarymą galite rasti įmonės svetainėje. Siekiant užtikrinti duomenų apsaugą, visi mokėjimo pranešimai bus siunčiami vardu ir pavarde to žmogaus, su kuriuo pasirašyta sutartis.
Svarbu žinoti, kad paslaugų teikimo sutartys sudaromos tik su vienu asmeniu. Bendrasavininkų ar nuomininkų atveju sutartis sudaroma su tuo asmeniu, kuris kreipiasi pirmasis. Asmenys turi patys tarpusavyje susitarti, kuris iš jų sudarys paslaugų sutartį. Pabrėžiame, kad sugriežtintas duomenų apsaugos reguliavimas taikomas visiems fiziniams asmenims, nesvarbu, ar jie „Vilniaus vandenų“ paslaugomis naudojasi kaip privatūs ar verslo klientai.
Kodėl mums svarbu turėti Jūsų kontaktinius duomenis?
Kontaktiniai duomenys mums reikalingi tam, kad galėtume informuoti Jus apie teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui, pranešti apie avarijas ir vandens tiekimo sutrikimus, pateikti informaciją apie atliekamus/planuojamus darbus, tokius kaip tinklų remontas, skaitiklių keitimas, taip pat siųsti mokėjimo pranešimus, sutartis ar kitus dokumentus.
Pasirūpinkite, kad Jūsų kontaktiniai duomenys būtų teisingi. Savo kontaktinę informaciją galite atnaujinti arba pakoreguoti:
• prisijungę prie savitarnos svetainės;
• susisiekę su klientų aptarnavimo centru trumpuoju numeriu 1889 (iš užsienio +370 5 2664455);
• atvykę į arčiausiai Jūsų esantį Klientų aptanavimo skyrių;
• pateikę duomenis el. laišku info@vv.lt.
Kodėl naudinga pateikti savo elektroninio pašto adresą?
Mažindami popierinių mokėjimo pranešimų kiekį, padėsite tausoti gamtą ir sužinosite svarbiausias įmonės naujienas.
Klientams, kurie dar nepateikė savo el. pašto adreso siųsime tokias SMS žinutes:
Gerb. kliente, kviečiame kartu tausoti aplinką! Gaunamus popierinius mokėjimo pranešimus pakeiskite elektroniniais. Pateikę el. pašto adresą, greitai ir patogiai gausite mokėjimo pranešimus bei kitą Jums aktualią informaciją. Prašome, atsakant į šią SMS žinutę, nurodyti savo el. pašto adresą. Daugiau informacijos tel. 1889 arba www.vv.lt. Vilniaus vandenys
Kas toliau?
Artimiausiu metu įmonės internetinėje svetainėje bus paskelbta privatumo politika, skiltyje „Duomenų apsauga” bus paskelbta visa su duomenų apsauga susijusi aktuali informacija ir dokumentai. Tinkamą BDAR įgyvendinimo ir vykdymo kontrolę bendrovėje užtikrina paskirtas duomenų apsaugos pareigūnas. Dėl iškilusių klausimų, susijusių su asmens duomenų apsauga, kreipkitės el. paštu asmensduomenys@vv.lt. Šiuo paštu galite rašyti bet kokiu klausimu dėl asmens duomenų apsaugos. Užklausos taip pat priimamos ir bendru el. paštu info@vv.lt.