2018-05-30

Pastarosiomis dienomis tvyrant karštiems orams ir stipriai išaugus vandens suvartojimui (ypač – dėl laistymo), Kalnėnų rajone fiksuojami geriamojo vandens tiekimo sutrikimai.

„Vilniaus vandenys“ atsiprašo gyventojų dėl šių sutrikimų ir prašo šiomis dienomis geriamąjį vandenį naudoti ypač atsakingai ir taupiai, t. y. minimaliai jo naudoti laistymui. Priešingu atveju „Vilniaus vandenys“ negalės užtikrinti nepertraukiamo geriamojo vandens tiekimo svarbiausiems gyventojų poreikiams tenkinti.

Bendrovės specialistai prevenciškai ėmėsi visų galimų priemonių, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas geriamojo vandens tiekimas Kalnėnų gyventojams. Nuo pat pirmųjų karščių organizuotas geriamojo vandens vežimas vandenvežėmis iš kitų miesto vietų taip pripildant Kalnėnų vandentiekio stoties rezervuarą. Vandens vežimas tęsiamas, pasitelkiant daugiau transporto.

Taip pat jau derinamas projektas laikinų vamzdžių tiesimui nuo alternatyvaus geriamojo vandens šaltinio iki rezervuaro tokiu būdu užtikrinant reikiamas geriamojo vandens atsargas. Tai planuojama realizuoti per 2-3 savaites.

Nakties metu mažinamas slėgis vamzdynuose, kad per naktį būtų galima sukaupti reikiamą geriamojo vandens kiekį.

Deja, šių priemonių nepakanka, nes fiksuojama, kad piko metu (nuo 19:00 iki 23:00 val.) vandens sunaudojimas Kalnėnuose išauga 4-5 kartus. Todėl bendrovė yra priversta atidžiai stebėti geriamojo vandens naudojimą ir, esant poreikiui, stabdyti jo tiekimą naktį, nuo 00:00 iki 04:00 val., tokiu būdu užtikrinant sklandų vandens tiekimą ryte, kai gyventojai ruošiasi į darbus, mokyklas.

Apie laikiną vandens tiekimo stabdymą gyventojai informuojami SMS žinutėmis, paliekant laiko pasirūpinti vandens atsargomis būtiniausioms reikmėms. Tačiau esant tokiai situacijai, „Vilniaus vandenys“ rekomenduoja nelaukti pranešimo ir pasiruošti geriamojo vandens atsargai.

Lygiagrečiai imtasi ilgalaikių ir tvarių šios situacijos sprendimo būdų – kaip tik šiuo metu „Vilniaus vandenys“ vykdo dalinai ES lėšomis finansuojamo projekto „Kalnėnų vandens ruošimo įrenginiai“ viešojo pirkimo procedūras, kurias įgyvendinus bus projektuojamas naujas artezinis vandens gręžinys ir statomas dar vienas 500 m3 talpos geriamojo vandens rezervuaras Kalnėnų rajone. Rangovą šiems darbams planuojama išrinkti 2018 m. III ketv., o darbų trukmė – 12 mėn. nuo darbų pradžios paskelbimo datos.

„Vilniaus vandenys“ prašo gyventojų supratimo ir solidarumo bei dėkoja už bendradarbiavimą.