„Vilniaus vandenys“ modernizuoja ir plečia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą ir kviečia klientus prisijungti prie centralizuotai tvarkomų tinklų, kurie nutiesti finansuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. 

Kodėl verta prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų?  

 • Pigiau

  +  Vandentiekio bei nuotekų tinklų įrengimas ir eksploatavimas kainuoja žymiai pigiau, nei gręžinio įrengimas ir jo priežiūra.*

  + Dalį darbų, kuriuos reikia atlikti prisijungiant prie centralizuotų tinklų, „Vilniaus vandenys“ atliks nemokamai.**

  + „Vilniaus vandenų“ tiekiamo vandens kokybę nuolat kontroliuoja geriamojo vandens laboratorija, todėl vanduo yra tinkamas vartojimui tiesiai iš krano. Kasmet atliekama virš 2000 kontrolinių vandens kokybės tyrimų.

  * Sąnaudas galite nesunkiai paskaičiuoti patys – standartinio vandens gręžinio  kaina siekia 36,3 eurus už vieną metrą. Gręžinio gylis priklauso nuo vietovės, tačiau vidutinis gylis yra 80 metrų. Vandens tiekimo sistemos montavimo darbai papildomai kainuoja 1500-1600 eurų. Taigi, kaina be valymo filtrų (kurių greičiausiai taip pat reikės), siekia apie  4,5 tūkst. eurų. Nuotekų valymo įrenginių sistemos įrengimas kainuoja apie 2 tūkst. eurų. Įrengiant nuotekų išgriebimo duobes, kaina bus mažesnė, tačiau jas teks dažniau ištuštinti, o nuotekų išvežimo kaina svyruoja nuo 6 iki 15 eurų/m³. Jei šeima sunaudoja 10 m³ vandens per mėnesį, tuomet nuotekų išvežimui per metus papildomai dar reikėtų išleisti iki 1,8 tūkst. eurų. Prisijungiant prie centralizuotų miesto tinklų investicija bus vienkartinė, nes tinkamai įrengus tinklus jie tarnauja ne mažiau 50 metų. Preliminari tinklų įsirengimo kaina dažniausiai neviršija gręžinio ir valymo įrenginių įrengimo kainos – ją galite pasiskaičiuoti ir įvertinti pasinaudoję SKAIČIUOKLE.

  ** Klientams, pasirašiusiems sutartį, prijungsime įrengtą vandens įvadą prie Vilniaus miesto tinklų, atliksime vandens įvado plovimą ir dezinfekciją, vandentiek­io vamzdyno hidraulinį bandymą, įrengsime vandens apskaitos mazgą, atliksime vandens kokybės mikrobiologinį tyrimą.

 • Jokių rūpesčių

  +   Vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūra nuolat prižiūrima, todėl neturėsite jokių papildomų rūpesčių.

  +   Centralizuoti tinklai veikia be sutrikimų, o vykdant suplanuotus tinklų remonto darbus, gyventojai įspėjami iš anksto ir gali planuoti savo veiksmus.

  +   Naudotis nuotekų tinklu galite be jokių apribojimų – tada, kada reikia ir kiek reikia. 

 • Kokybiška

  +  Centralizuotai tiekiamo vandens kokybė nuolat tikrinama ir atitinka Lietuvos higienos normas. Vanduo yra apsaugotas nuo bakterijų, virusų ir kitų žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų, tačiau vandenyje išsaugomi mikroelementai, reikalingi žmogaus organizmui.

  +  „Vilniaus vandenų“ eksploatuojami gręžiniai vandenį ima iš vandeningų sluoksnių, kurie yra apsaugoti taršai nepralaidžiais sluoksniais. Taip vanduo apsaugomas nuo paviršinės taršos (naftos produktų, pesticidų, bakteriologinės taršos). 

 • Ilgaamžiška

  +  Tinklus įrengus tinkamai, jų eksploatavimo trukmė  yra ne mažesnė, kaip 50 metų. 

 • Švaru ir saugu

   Naudodamiesi „Vilniaus vandenų“ nuotekų tinklu, būsite ramūs dėl savo aplinkos – nuotekos neužterš jūsų kiemo, neskleis nemalonaus kvapo. Jos saugiai pasiekia valymo įrenginius, kuriuose išvalomos. 

Interaktyviame žemėlapyje pasitikrinkite, ar prie Jūsų gyvenamosios vietos yra nutiesti centralizuoti „Vilniaus vandenų“ vandentiekio ir nuotekų tinklai. Žemėlapyje atvaizduoti TIK įgyvendinti projektai. Puslapio apačioje galite rasti dar neįgyvendintų projektų schemas ir numatomas projektų užbaigimo datas, kuomet galima jungtis prie tinklų. 

Galutinės prijungimo paslaugos, po kurių pradedamos teikti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos, klientams suteikiamos tik pilnai užbaigus gatvės infrastruktūros statybos darbus, t. y. kai vandens tiekėjo infrastruktūra turi statybos užbaigimą patvirtinantį dokumentą.

Kaip prisijungti prie centralizuotų tinklų, nutiestų finansuojant Europos Sąjungos lėšomis?

Prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ vandentiekio ir nuotekų tinklų galima vos 4 žingsniais, o visas prisijungimui reikalingas paslaugas užsisakyti iš bendrovės – taip viską gausite „iš vienų rankų“. 

Kaip prisijungti ir kokios paslaugos suteikiamos, rasite:

NAMAMS / KAIP TAPTI KLIENTU? 

ĮMONĖMS / KAIP TAPTI KLIENTU?

Daugiau informacijos galite teirautis telefonu 19118, el. paštu info@vv.lt.

Vandentiekio ir nuotekų tinklų projektų schemos

Vykdomų projektų schemos
Įvykdytų projektų schemos

Šnipiškių pietinė dalis
PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2020-04-25

Antavilių g., Lazdynų Pelėdos g., J. Biliūno g.

PERŽIŪRĖTI

Salininkai

PERŽIŪRĖTI

Naujasodžio g. 

PERŽIŪRĖTI

Šnipiškių šiaurinė dalis

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-11-07

Avižienių seniūnija (Ažubaliai, Klevinė, Rasteniškės, Bendoriai)

PERŽIŪRĖTI

Santariškės-Visoriai

PERŽIŪRĖTI

SB  „Švietimas“

PERŽIŪRĖTI

SB „Dailė“

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-01-30

Bajorai

PERŽIŪRĖTI

Sodų bendrija „Jurginas“

PERŽIŪRĖTI

SB  „Pavilnys“, „Varnėnas“, „Rūta“

PERŽIŪRĖTI

Salininkai II etapas

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-03-28

Balsiai

PERŽIŪRĖTI

Sodų bendrija „Šeškinė“

PERŽIŪRĖTI

„Lietuvos geležinkeliai“ klientų prijungimas Naujojoje Vilnioje

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-01-07

Buivydiškės

PERŽIŪRĖTI

Šnipiškės

PERŽIŪRĖTI

Naujoji Vilnia II etapas

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-09-01

Daniliškės

PERŽIŪRĖTI

Tarandė

PERŽIŪRĖTI

SB „Aušra“

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-11-26

Gineitiškės

PERŽIŪRĖTI

Trakų Vokė

PERŽIŪRĖTI

Kairėnai III etapas

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2020-06-30

Grigiškės

PERŽIŪRĖTI

Baltupiai

PERŽIŪRĖTI

Rasos

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2020-01-31

Kairėnai-Galgiai

PERŽIŪRĖTI

Antakalnis

PERŽIŪRĖTI
PERŽIŪRĖTI
PERŽIŪRĖTI

Giedrakalnis

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2020-09-30

Naujoji Vilnia – Kairėnai

PERŽIŪRĖTI

Didžioji Riešė

PERŽIŪRĖTI

Švenčionėliai

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2019-04-12

Pavilnys (schema nr.1)

PERŽIŪRĖTI

Markučiai

PERŽIŪRĖTI

Naujininkų seniūnija

PERŽIŪRĖTI

Galima jungtis 2020-05-04

Pavilnys (schema nr.2)

PERŽIŪRĖTI

Kremplių g.

PERŽIŪRĖTI

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar „Vilniaus vandenys“ vandentiekio įvadą ir nuotekų išvadą atveda iki namo ribos?

  „Vilniaus vandenys“ atlieka rangos darbus ir kliento sklype – gali įrengti vandentiekio įvadą ir nuotekų išvadą. Detaliau aprašyta NAMAMS / KAIP TAPTI KLIENTU? trečiame žingsnyje „Atlikti tinklų statybos darbus“, „Kodėl statybos darbų paslaugą turėtumėte užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“ ir kiek ji kainuos?“

 • Kodėl turiu pasirašyti sutartį dar neprisijungęs prie tinklų?

  Sutarties pasirašymas prieš darbus garantuoja darbų, numatytų sutartyje, atlikimą laiku bei galimybę prisijungus prie tinklų iš karto atsiskaitinėti už paslaugas. Papildomas vizitas pas vandens tiekėją dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sutarties pasirašymo yra nereikalingas.

 • Jei prisijungsiu tik prie nuotekų tinklo, kaip atsiskaitinėsiu už paslaugas?

  Klientams, kurie turi nuosavą vandens šaltinį (vandens gręžinį, šulinį) ir jungiasi tik prie centralizuoto nuotekų tinklo, vandens apskaitos prietaisas įrengiamas apskaityti gręžinio ar šulinio vandenį, kurio sunaudotas kiekis prilyginamas išleidžiamų nuotekų kiekiui ir jam taikomas nuotekų šalinimo paslaugos tarifas. Tokiu atveju paliekama galimybė gręžiniu ar šuliniu naudotis laistymo reikmėms ir šis vanduo nėra papildomai apmokestinamas.