Vandentvarkos lyderė Lietuvoje „Vilniaus vandenys“ skiria didelį dėmesį visuomenės švietimui. Bendrovė ne tik pati inicijuoja įvairias švietimo iniciatyvas, bet su didžiuliu entuziazmu prie jų prisideda.

„Neterštukas“ darželiuose ir pradinėse mokyklose


Tai 2022-aisiais startavusi „Vilniaus vandenų“ iniciatyva, globojama Aplinkos ministerijos ir palaikoma Nacionalinės švietimo agentūros, skirta Vilniaus miesto bei rajono darželiams ir pradinėms mokykloms.

Šios iniciatyvos metu bendrovės komanda, kartu su vaikų itin mylimu personažu „Neterštukas“ patys atvyksta į darželius ar pradines mokyklas, kur vaikams trumpai ir žaismingai papasakoja apie vandens bei nuotekų kelią ir pagrindines tvaraus naudojimo taisykles.

Šias išvykstamąsias ekskursijas bendrovės atstovai vykdo kartą per mėnesį. Edukacijos trukmė darželiuose 30 – 40 min., pradinėse mokyklose – 45 min.


Mokinių ekskursijos „Vilniaus vandenų“ objektuose


Bendrovė „Vilniaus vandenys“ mokiniams nuo 5 klasės kartą per mėnesį mielai atveria trijų bendrovei priklausančių objektų duris: Vandentiekio istorijos muziejų (Maironio g. 12, šalia Bernardinų sodo), daugiau nei pusę miesto geriamuoju vandeniu aprūpinančią Antavilių vandenvietę (Antavilių g. 29) bei didžiausią visoje šalyje Vilniaus nuotekų valyklą (Titnago g. 74).

Bendrovės objektų durys mokiniams yra atveriamos kartą per mėnesį. Vieno objekto, kartu su „Vilniaus vandenų“ ekspertu, apžiūros laikas – apie 45 min.


Ekskursijos suaugusiųjų grupėms „Vilniaus vandenų“ objektuose


Bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo veikla, istorija ir vandentvarkos darbo subtilybėmis siekia pasidalinti su kiekvienu vilniečiu ar miesto svečiu, todėl kviečia savo objektus pamatyti iš arti darbuotojų, draugų grupes ar šeimas. Šios ekskursijos yra organizuojamos kartą per mėnesį (darbo dienomis), bei du kartus per metus savaitgaliais (apie šias ekskursijas ir registraciją į jas bendrovė skelbia atskirai). Galimi aplankyti objektai: Vandentiekio muziejus Sereikiškių vandenvietėje (Maironio g. 12), Antavilių vandenvietė (Antavilių g. 29) bei Vilniaus nuotekų valykla (Titnago g. 74).


Ekskursijos ir renginiai Liepkalnio vandens saugykloje


Bendrovei „Vilniaus vandenys“ priklauso vienas įspūdingiausių sostinėje esančių požeminių objektų – Liepkalnio vandens saugykla (Liepkalnio g. 20). Šis 1916 metais įrengtas pastatas išsiskiria sudėtinga kupoline konstrukcija, aplink išsidėsčiusiomis kolonomis ir unikalia akustika (aidas čia atsikartoja net 5-6 kartus). 2023 metų vasarą, Vilniaus miestui minint 700-ąjį jubiliejų, „Vilniaus vandenys“ Liepkalnio vandens saugyklą atvėrė visuomenei, kur dabar ne tik organizuojamos ekskursijos, bet ir įvairūs renginiai. Ekskursijų ir renginių organizavimą šioje vietoje „Vilniaus vandenys“ perleido Energetikos ir technikos muziejui. Daugiau informacijos apie ekskursijas, renginius ar vietos rezervaciją galite rasti Energetikos ir technikos muziejaus internetinėje svetainėje ČIA.


Registracijų į ekskursijas užklausos formą rasite apačioje.

Atkreipiame dėmesį, jog žemiau užpildyta forma nėra registracija į ekskursiją. Gavus iš jūsų užpildytą užklausos formą bendrovės atstovai patys susisieks formoje nurodytais kontaktais, patvirtins registraciją ir suderins visas reikalingas detales.

Ekskursijas ir renginius Liepkalnio vandens saugykoje organizuoja ir koordinuoja Energetikos ir technikos muziejus, visą informaciją apie ekskursijas šiame objekte rasite ČIA.

Formą prašome užpildyti 1 kartą.

    Užklausa

    +370