Už suteiktas paslaugas per ataskaitinį laikotarpį atsiskaitoma pagal pateiktą mokėjimo pranešimą.

Klientų prašome mokėti tik gautame mokėjimo pranešime nurodytą sumą už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas ir deklaruoti einamojo mėnesio geriamojo (šalto) vandens skaitiklių rodmenis. Tai reiškia, kad patiems nereikia nieko skaičiuoti.

Viskas labai paprasta, lygiai taip pat, kaip mokant už bet kokią kitą paslaugą: gaunate sąskaitą (šiuo atveju mokėjimo pranešimą), ją apmokate ir deklaruojate faktinius geriamojo (šalto) vandens skaitiklių rodmenis. Rodmenis deklaruokite tik sveikais skaičiais (be kablelių), ten, kur ir mokate. Pagal šiuos rodmenis mokėjimo pranešimą pateiksime kitą mėnesį, iki 10 dienos.

Svarbu:

 • Skaitiklių, įrengtų šuliniuose, rodmenis fiksuoja „Vilniaus vandenų“ darbuotojai, patiems deklaruoti rodmenų nereikia.
 • Išmaniųjų (ultragarsinių) (šalto) vandens apskaitos prietaisų rodmenų – klientams deklaruoti nereikia, jie gaunami automatiškai.

Jei mokėjimo pranešimus gaunate paštu, bet naudojatės ir elektroniniu paštu, prašome mums el. paštu info@vv.lt arba tel. 19118 pateikti savo elektroninio pašto adresą, kuriuo mokėjimo pranešimus gausite greičiau ir patogiau. Taip padėsite mums tausoti aplinką. Jei mokėjimo pranešimo negavote, kreipkitės tel. 19118.

Apmokėti gautą mokėjimo pranešimą ir deklaruoti einamojo mėnesio faktinius skaitiklių rodmenis rekomenduojame paskutiniąją mėnesio savaitę.

Atsiskaityti už paslaugas ir deklaruoti rodmenis galite vienoje iš pasirinktų vietų:

Internete
Grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele

„Vilniaus vandenų“ SAVITARNOS SVETAINĖJE

Lietuvos pašto ir „PayPost“ skyriuose

Savitarnos svetainėse IGNITISVIENA SĄSKAITA arba PERLASGO.

„Narvesen” ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose

Per mobiliąją programėlę „Perlas Go“, kurią galite atsisiųsti iš APP STORE ir GOOGLE PLAY

„Perlo“ terminaluose ir prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių kasose

Per elektroninę bankininkystę, skiltyje „Įmokos ir mokesčiai“ užpildę „Vilniaus vandenų“  mokėjimo ruošinį arba pasirinkę e. sąskaitą su automatinio apmokėjimo paslauga. Daugiau informacijos teiraukitės savo banke.

 • Kodėl patogu naudotis „Vilniaus vandenų“ savitarna?

  „Vilniaus vandenų“ SAVITARNOS SVETAINĖJE galima patogiai deklaruoti einamojo mėnesio skaitiklių rodmenis – Jums tereikia į tam skirtus langelius „Iki“ įrašyti šalto vandens skaitiklių rodmenis (sveikais skaičiais, be kablelio), ir čia pat sumokėti už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas – mokėtina suma už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas atvaizduojama iškart prisijungus prie savitarnos. Taip pat patogu matyti paskutinių 12 mėnesių rodmenų deklaravimo, mokėjimų ir mokėjimo pranešimų istoriją.

  Mokant už paslaugas „Vilniaus vandenų“ savitarnoje, mokėjimo pavedimas Jums nekainuoja.

 • Kaip deklaruoti vandens skaitiklio rodmenis, kai patikrinamas / pakeičiamas skaitiklis?

  Tą mėnesį, kuomet yra pakeistas / įrengtas vandens apskaitos prietaisas (skaitiklis) arba atliktas jo rodmenų patikrinimas, deklaruoti rodmenų klientams nereikia. Vandens apskaitos prietaiso keitimo / įrengimo / patikrinimo metu specialisto surašyti ir akte užfiksuoti rodmenys priimami kaip klientų deklaruojami. Šį faktą klientas matys mokėjimo pranešime, kurį gaus kitą mėnesį po akto surašymo. Klientų prašome savarankiškai deklaruoti rodmenis tik po to, kai gausite mokėjimo pranešimą.

 • Ar gyventojų namuose įdiegus išmanųjį (ultragarsinį) skaitiklį gyventojams reikia deklaruoti šalto vandens suvartojimo rodmenis?

  Gyventojų namuose įdiegus išmanųjį (ultragarsinį) šalto vandens skaitiklį deklaruoti šalto vandens suvartojimo rodmenų gyventojams nereikia. Suvartotas šalto vandens kiekis perduodamas nuotoliniu būdu iš išmaniojo (ultragarsinio) apskaitos prietaiso tiesiai į vandens tiekėjo valdomas duomenų sistemas.

 • Kaip „Vilniaus vandenys“ apskaičiuoja mokėtiną sumą už sunaudotą vandenį, prabėgusį per įvadinį ir poįvadinį skaitiklius?

  Įvadinis skaitiklis yra skirtas suteiktai geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugai apskaityti, jis rodo prabėgusį vandens kiekį (m³), įtraukdamas ir per poįvadinį skaitiklį prabėgusį vandens kiekį (m³).

  Poįvadinis skaitiklis (poskaitiklis) yra reikalingas suteiktai vandens paslaugai apskaityti, jis dažniausiai naudojamas laistymui ir fiksuoja tik tam sunaudoto vandens kiekį (m3). 

  Šių paslaugų vieno kubinio metro (m³) kainos yra skirtingos. Dabar galiojančias paslaugų kainas rasite ČIA

  SKAIČIAVIMO PAVYZDYS:

  Jei klientas mėnesio gale deklaravo, kad įvadinio skaitiklio faktiniai rodmenys yra 18 m3, o poįvadinio skaitiklio faktiniai rodmenys yra 7 m3, tai už tą mėnesį mokėtina suma apskaičiuojama taip:

  Poskaitiklis/poįvadis per mėnesį prasisuko nuo 5 m3 iki 7 m3 (7 – 5 = 2 m³). 2 m³ x 1,04 Eur/m3 = 2,08 Eur

  Įvadinis skaitiklis per mėnesį prasisuko nuo 10 m3 iki 18 m3 (18 – 10 = 8 m³). Kadangi čia prabėgo ir laistymo poskaitiklio 2 m³, vadinasi 8 – 2 = 6 m³. 6 m³ x 2 Eur/m3 = 12 Eur