
Didžiausia Lietuvos vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ pirmadienį nustatė galimą nuotekų teršėją. Jis buvo nustatytas atlikus vidinį tyrimą.
Šalia galimo teršėjo teritorijos buvo paimti nuotekų mėginiai, kuriuose matyti vizualiai panašios smulkinto plastiko dalelės kaip ir esančios šalia Vilniaus nuotekų valyklos išleistuvo. Mėginius paėmė „Vilniaus vandenų“ ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, galimą pažeidimą fiksavo antstolis. Visa informacija bus perduota aplinkosaugininkams, kurie toliau tirs šį teršimo atvejį.
„Į teršimą mes reaguosime principingai bei reikalausime atlyginti padarytą žalą gamtai ir bendrovės reputacijai. Tai bus gera pamoka visiems, kas norės atliekų ar teršalų atsikratyti išpildami juos į nuotekų tinklą“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.
Dėl nuotekų užteršimo plastiku Vilniaus nuotekų valyklos valymo procesas nesutriko. Kol buvo nustatinėjamas galimas teršėjas, bendrovė ėmėsi priemonių, kad plastiko teršalai neplistų. Tam prie išvalytų nuotekų išleistuvo buvo pastatytos boninės užtvaros. Pačiu artimiausiu metu prie nuotekų išleistuvo bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios leis realiu laiku mums ir visuomenei stebėti ištekančias išvalytas nuotekas.
Dėkojame aplinka besirūpinantiems aktyviems piliečiams, kurie suteikė informacijos ir padėjo nustatyti galimą teršėją. Raginame ir kitais atvejais pranešti apie neteisėtai į nuotekų vamzdyną išpilamus teršalus, draudžiamas pilti medžiagas, taip pat nelegalius prisijungimus prie nuotekų tinklo telefonu 1889.
Nuotekų valymas prasideda ne nuotekų valykloje, o mūsų gyvenamojoje ir darbo aplinkoje – todėl raginame nepilti į nuotekų vamzdį teršalų, nemesti daiktų. Kad tausotume aplinką, rekomenduojame buitinę chemiją naudoti tik būtiniausiu atveju, rinktis skalbiklius ar valiklius, kurie vėliau suyra. Verslą, ypač pramonę, kviečiame rinktis aplinką tausojančias technologijas, kurios ne tik nedidintų, bet ir mažintų teršalų kiekį nuotekose.