2022-06-13

„Vilniaus vandenys“ informuoja, kad birželio 14 d. nuo 9.00 val. iki 15.00 val., dėl planinių vandentiekio tinklo atnaujinimo darbų, dalies Lazdynų (Architektų gatvės) gyventojams bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas.

Vandens tiekimas laikinai stabdomas vykdant planinius vandentiekio tinklo rekonstrukcijos darbus. Šie darbai padės užtikrinti didesnį vandens tiekimo patikimumą, stabilesnę tiekiamo vandens kokybę bei padės išvengti rimtų vandentiekio avarijų ateityje.

„Vilniaus vandenys“ prašo gyventojų iš anksto pasirūpinti geriamojo vandens atsargomis ir vykstant darbams nenaudoti buitinės technikos prietaisų (kavos aparatų, indaplovių, skalbimo mašinų ir pan.).

Bendrovė taip pat informuoja, kad pabaigus darbus ir atstačius vandens tiekimą, gyventojai gali susidurti ir su laikinu (trunkančiu iki 2 dienų) vandens kokybės suprastėjimu – vandens drumstumu. Siekiant kuo greičiau likviduoti neišvengiamus, tačiau laikinus planinių darbų padarinius – atstatyti nepriekaištingą vandens kokybę visiems Architektų gatvės gyventojams, bendrovė pasitelks didesnį nei įprastai brigadų skaičių. Jos operatyviai reaguos į gyventojų pranešimus dėl vandens slėgio ar suprastėjusios kokybės.

PAGRINDINĖS REKOMENDACIJOS GYVENTOJAMS vykstant ar pasibaigus planiniams vamzdynų atnaujinimo darbams:

  • Iš anksto pasirūpinkite vandens atsargomis. Vandens atsargų turėkite tiek, kad jų užtektų ne tik sustabdžius vandens tiekimą, bet ir jį atnaujinus, kol bus šalinami neišvengiami darbų padariniai.
  • Drumstas vanduo gyventojams nėra pavojingas, tačiau naudoti jį gali būti nemalonu. Todėl tokį vandenį rekomenduojame gerti tik virintą. Vandens drumstumas po rekonstrukcijos ar avarijų likvidavimo tinkluose darbų (sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą senuose vandentiekio tinkluose) yra gana dažnas ir neišvengiamas padarinys. Nors didžioji dalis susidrumstusio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, tačiau nedidelė dalis sudrumsto vandens gali patekti ir į gyventojų čiaupus. Drumstą vandenį sudaro mikroelementai ir mineralai: geležis, manganas, kalcis, magnis ir kt., kurie yra būtini sklandžiai žmogaus organizmo veiklai užtikrinti. Toks vanduo nėra pavojingas žmogaus sveikatai ar gyvybei, tačiau labai nepatrauklios išvaizdos.
  • Jei po nutraukto vandens tiekimo iš čiaupo pasigirsta neįprasti garsai – tai vamzdynuose susikaupęs oras. Išgirdus iš čiaupo sklindantį panašų garsą patariama atsukti čiaupą ir trumpai palaukti. Pradžioje iš čiaupo vanduo gali bėgti su pertrūkiais, tačiau šiek tiek palaukus, srovė išsilygins. Vandeniui pradėjus bėgti įprastai jo spalva gali būti pakitusi – t. y. vanduo gali būti susidrumstęs.
  • Jei po nutraukto vandens tiekimo pasikeitė vandens slėgis (silpnesnė nei įprastai vandens srovė), patikrinkite čiaupo sietelį (čiaupo gale esantį tinklelį). Čiaupo sietelį paprasta nusukti pasinaudojant santechniniu raktu ar replėmis. Atsukę ir nuėmę sietelį – išvalykite ant jo susikaupusias nuosėdas. Jei vandens slėgis pasikeitė visuose namuose esančiuose čiaupuose – problema gali būti susijusi su vandens skaitikliu. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ brigados bus pasirengusios jums pagelbėti. Susisiekti su mumis ir pranešti apie vandens slėgio ar kokybės sutrikimus galite el. paštu info@vv.lt, tel. nr. 19118 arba 8 80010880.

Apie vandens atjungimus ir gedimus informaciją galite sekti nuolat atnaujinamame žemėlapyje – HTTPS://WWW.VV.LT/APIE-MUS/ZEMELAPIAI/VANDENS-ATJUNGIMAI-IR-GEDIMAI

Visi gyventojai apie laikiną vandens tiekimo nutraukimą yra informuojami el. paštu ir trumposiomis SMS žinutėmis, objektų. Taip pat objektų, kuriuose birželio 14 d. nuo 9.00 val. iki 15.00 val., bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas, sąrašą pateikiame ir čia:

DataObjektai, kuriems laikinai sustabdomas vandens tiekimas
2022.06.14
9.00 – 15.00 val.
Architektų g.: 55, 59, 65, 77, 79, 91, 112, 132, 136, 138, 140, 184.