2023-11-10

Penktadienio rytą Pilaitėje „Vilniaus vandenys“ su rangovais užbaigė magistralinio vandentiekio avarijos likvidavimo darbus. Trečiadienį Tolminkiemio gatvėje užfiksavus nuotėkį, įmonės avarinė tarnyba ėmėsi skubių veiksmų. Gausios „Vilniaus vandenų“ pajėgos, pasitelkusios į pagalbą rangovus, dirbo dvi paras ir šįryt, 4 valandą ryto, likvidavo nuotėkio priežastį.

Pasak „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos vadovo Viktoro Matonio, atkasus nuotėkio vietą, paaiškėjo, kad avarijai likviduoti reikės didesnių pajėgumų nei planuota. Todėl buvo priimtas sprendimas sudėtingiausius darbus, kurie reikalauja laikinai stabdyti vandens tiekimą į Pilaitę, atlikti naktimis, kai klientai ilsisi ir vartoja mažiausiai vandens. Gydymo, ugdymo ir kitos įstaigos vandens atsargomis buvo aprūpintos iš anksto. Gyventojai, esant poreikiui, vandens atsargas galėjo pasipildyti jiems atvežtose vandens cisternose.

Apie laikiną vandens tiekimo stabdymą naktimis gyventojai buvo informuoti iš anksto visais įmanomais kanalais. Abi naktis vandens tiekimą ryte pavyko atnaujinti anksčiau, apie 4 val. ryto, kad gyventojams būtų patogiau ruoštis į darbus.

„Ačiū gyventojams, kad buvo supratingi ir pakentėjo nepatogumus. Darbai buvo vykdomi tam, kad galėtume užtikrinti kokybišką ir nenutrūkstamą vandens tiekimą Pilaitės mikrorajonui ateityje. Darbų trukmė priklausė nuo avarijos sudėtingumo. Mūsų ir rangovų brigados trimis valandomis anksčiau nei numatyta, likvidavo pagrindinę magistralinio vamzdžio nuotėkio vietą“, – sako „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos direktorius Viktoras Matonis.

Gyventojams svarbu žinoti, kad po avarijų likvidavimo tinkluose darbų, sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą, gana dažnai atsiranda drumstas vanduo. Nors didžioji dalis tokio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, nedidelė dalis jo gali patekti ir į gyventojų čiaupus. Jis nėra pavojingas, bet nepatrauklios išvaizdos.

Tokiu atveju rekomenduojama atsukti čiaupą ir šį vandenį nuleisti iki kol atsiranda įprastos kokybės vanduo.

„Jei dėl drumsto vandens gyventojai patyrė nuostolių, kviečiame kreiptis į mus dėl nuostolių atlyginimo ir sąskaitos už vandenį kompensavimo“, – priduria V.Matonis.

Tęsinys po galerija.

G.Matulaičio/Kaip gerai nuotr.

Jei po nutraukto vandens tiekimo pasikeitė vandens slėgis – vanduo iš krano teka silpnesne nei įprastai vandens srove – patikrinkite čiaupo sietelį – čiaupo gale esantį tinklelį. Čiaupo sietelį paprasta nusukti pasinaudojant santechniniu raktu ar replėmis. Atsukę ir nuėmę sietelį – išvalykite ant jo susikaupusias nuosėdas. Jei vandens slėgis pasikeitė visuose namuose esančiuose čiaupuose – problema gali būti susijusi su vandens skaitikliu. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ brigados pasirengusios gyventojams padėti.

Susisiekti su „Vilniaus vandenimis“ ir pranešti apie vandens slėgio ar kokybės sutrikimus galite el. paštu info@vv.lt, tel. nr. 19118 arba 8 80010880. 

A.Ufarto nuotr.