2018-07-31
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, taikant viešai paskelbtą reitingavimo formulę, atrinko 12 Vilniaus miesto ir rajono bendruomenių teiktų paraiškų, pagal kurias bus skirtas finansavimas gyvenamųjų kvartalų prijungimui prie vandentiekio ir nuotekų tinklų 2019, 2020 ir 2021 metais.
Į projektų įgyvendinimą vien 2019 metais nuspręsta investuoti 2 mln. eurų bendrovės „Vilniaus vandenys“ lėšų.
Svarbu tai, kad visi pareiškėjai, kurių projektai nepateko tarp 12 ekonomiškai naudingiausių, paraiškas kvartalinių tinklų plėtros finansavimui gauti galės teikti kitais metais ir dalyvauti naujame „Vilniaus vandenų“ skelbiamame projektų reitingavime. Artimiausią jų numatoma skelbti jau 2019 metų pavasarį. Po šio reitingavimo, kaip tikimasi, bus ženkliai padidintas paraiškų, kurios bus įgyvendintos 2020 metais, skaičius, taip pat pasipildys gretos tų, kuriems finansavimas bus numatytas 2021 metams.
Dalyvauti kituose reitingavimuose taip pat kviečiamos tos bendruomenės, kurių projektai nebuvo vertinami šiame etape dėl nepateiktų svarbių dokumentų. Bendrovės specialistai pataria, kad padidinti projektų ekonominį naudingumą, o kartu ir reitingą, galima pritraukiant daugiau būsimų nuotekų arba vandentiekio naudotojų, taip pat paraišką papildant parengtu techniniu projektu.
Reitingavimo rezultatų lentelę rasite čia
Su paraiškų teikėjų, kurie pateko į finansuojamų gretas, įgaliotais asmenimis bendrovės darbuotojai susisieks asmeniškai. Taip pat primename, kad iki rugpjūčio 30 d. turės būti sumokėtas bendras užstatas, skaičiuojant 300 eurų mokestį už įvadą vienam namų ūkiui. Užstatą turės įnešti tik tie paraiškų teikėjai, kurių finansavimas numatytas 2019 metais. Bendruomenės teikti paraiškas dėl prisijungimo prie „Vilniaus vandenų” infrastruktūros buvo pakviestos šių metų birželį. Iš viso sulaukta 30 paraiškų, iš kurių 23 atitiko keltus reikalavimus.
Dėkojame visiems dalyviams už aktyvumą ir tikimės, kad daugeliui jų jau netolimoje ateityje bus užtikrintas kokybiškas vandens tiekimas bei nuotekų šalinimas!