2018-09-04

Rugpjūčio 31 d. baigėsi terminas, iki kurio visi pareiškėjai, patekę į 2019 m. finansuojamų kvartalinės plėtros objektų sąrašą, turėjo pristatyti reikiamus dokumentus ir bendruomenės narių užstatus.

Skelbiame galutinį objektų sąrašą, kurių įgyvendinimui finansavimas skiriamas jau ateinančiais metais:

Kvartaliniai vandentiekio ir nuotekų tinklai SB „Jeruzalė“;

Kvartaliniai vandentiekio ir nuotekų tinklai Piliakalnio g. Nemenčinė;

Vandentiekio ir nuotekų tinklai Daunio g. 40;

Vandentiekio ir nuotekų tinklai Visorių Sodų 21-oji g.;

Kvartaliniai vandentiekio ir nuotekų tinklai SB „Troleibusas“ ir SB „Kūryba“;

Kvartaliniai nuotekų tinklai SB „Tabakas“;

Kvartaliniai nuotekų tinklai SB „Energija“.

Per du mėnesius pasirašysime vandens tiekimo ir/ar nuotekų tvarkymo sutartis su šių bendrijų gyventojais, numatant prisijungimą prie infrastruktūros tinklo per 12 mėnesių nuo jo pridavimo eksploatuoti datos.

Deja, į galutinį sąrašą nepateko dvi bendruomenės – „Bendorių kalvos“ ir „Šaulio ženklas“, kurios nepateikė visų reikiamų dokumentų ir iš reitingavimo pasitraukė. Visas dalyvavusių bendruomenių sąrašas ir jų reitingai skelbiami čia.

„Džiaugiamės, kad visos į finansuojamų objektų gretas patekusios bendruomenės surinko reikiamas užstato sumas ir išsklaidė abejones, jos šis reikalavimas gali kelti sunkumų“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ Paslaugų valdymo departamento direktorius Saulius Savickas.

viso pirmajame „Vilniaus vandenų“ kvartalinių tinklų reitingavime buvo vertintos 23 bendruomenių paraiškos. Dvylika projektų buvo numatyta skirti finansavimą 2019, 2020 arba 2021 metais.

Svarbu tai, kad visi pareiškėjai, kurių projektai nepateko tarp ekonomiškai naudingiausių, paraiškas kvartalinių tinklų plėtros finansavimui galės teikti kitais metais ir dalyvauti naujame „Vilniaus vandenų“ skelbiamame projektų reitingavime. Artimiausią jų numatoma skelbti jau kitų metų pavasarį. Po šio reitingavimo, kaip tikimasi, bus ženkliai padidintas paraiškų, kurios bus įgyvendintos 2020 metais, skaičius, taip pat pasipildys gretos tų, kuriems finansavimas bus numatytas 2021 metams.