2018-11-19

Bendrovė „Vilniaus vandenys“, reaguodama į faktą, kad keliose šalies savivaldybėse viešai tiekiamame vandenyje buvo užfiksuotas leistiną normą viršijantis arseno kiekis, informuoja apie atliktus tyrimus savo vandenvietėse ir patvirtina, kad vilniečiams ir aplinkinių rajonų gyventojams viešai tiekiamas vanduo yra saugus.

Iš 48 patikrintų vandens ėmimo vietų skirstomajame tinkle ir vartojimo vietose arseno nerasta nė viename iš tirtų mėginių.

Paprastai tyrimus dėl arseno vandens tiekėjai privalo atlikti kas metus, šie tyrimai yra numatyti bendrovės metiniame viešai tiekiamo geriamojo vandens programinės priežiūros plane, kuris yra suderinamas su Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių valstybinėmis maisto ir veterinarijos tarnybomis.

Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad esant arseno koncentracijai geriamajame vandenyje 10–50 µ/l daromas neigiamas poveikis sveikatai. Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ir kitas ligas.