2022-01-10

 „Vilniaus vandenys“ informuoja, kad sausio 19 d. nuo 00.00 val. iki 6.00 val. (nakties metu iš antradienio į trečiadienį), dėl planinių vandentiekio tinklo atnaujinimo darbų, Karoliniškių ir dalies Lazdynų (Architektų gatvės) gyventojams bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas. Anksčiau bendrovė planavo šiuos darbus vykdyti 2021-ųjų gruodį, tačiau nuspręsta juos perkelti į 2022-ųjų metų sausį.

Vandens tiekimas laikinai stabdomas bendrovės rangovams pradedant vandens siurblinės rekonstrukcijos darbus. Šiuos darbus nuspręsta atlikti dėl susidėvėjusių ir korozija padengtų siurblių bei vamzdynų, dėl kurių teikti patikimą ir kokybišką vandens tiekimo paslaugą darosi vis sudėtingiau. Rekonstravus siurblinę bei dalį vandentiekio tinklo pavyks užtikrinti didesnį vandens tiekimo patikimumą, stabilesnę tiekiamo vandens kokybę šių Vilniaus mikrorajonų gyventojams bei padės išvengti rimtų vandentiekio avarijų ateityje.

„Vilniaus vandenys“ prašo gyventojų iš anksto pasirūpinti geriamojo vandens atsargomis ir vykstant darbams nenaudoti buitinės technikos prietaisų (kavos aparatų, indaplovių, skalbimo mašinų ir pan.).

Bendrovė taip pat informuoja, kad pabaigus darbus ir atstačius vandens tiekimą, gyventojai gali susidurti ir su laikinu (trunkančiu iki 2 dienų) vandens kokybės suprastėjimu – vandens drumstumu. Siekiant kuo greičiau likviduoti neišvengiamus, tačiau laikinus planinių darbų padarinius – atstatyti nepriekaištingą vandens kokybę visiems Karoliniškių bei Lazdynų gyventojams, bendrovė pasitelks didesnį nei įprastai brigadų skaičių. Jos operatyviai reaguos į gyventojų pranešimus dėl vandens slėgio ar suprastėjusios kokybės.

.

.

PAGRINDINĖS REKOMENDACIJOS GYVENTOJAMS vykstant ar pasibaigus planiniams vamzdynų atnaujinimo darbams:

  • Iš anksto pasirūpinkite vandens atsargomis. Vandens atsargų turėkite tiek, kad jų užtektų ne tik sustabdžius vandens tiekimą, bet ir jį atnaujinus, kol bus šalinami neišvengiami darbų padariniai.
  • Drumstas vanduo gyventojams nėra pavojingas, tačiau naudoti jį gali būti nemalonu. Todėl tokį vandenį rekomenduojame gerti tik virintą. Vandens drumstumas po rekonstrukcijos ar avarijų likvidavimo tinkluose darbų (sustabdžius ir atnaujinus vandens tiekimą senuose vandentiekio tinkluose) yra gana dažnas ir neišvengiamas padarinys. Nors didžioji dalis susidrumstusio vandens po atliktų darbų ir yra išleidžiama pro vandens hidrantus, tačiau nedidelė dalis sudrumsto vandens gali patekti ir į gyventojų čiaupus. Drumstą vandenį sudaro mikroelementai ir mineralai: geležis, manganas, kalcis, magnis ir kt., kurie yra būtini sklandžiai žmogaus organizmo veiklai užtikrinti. Toks vanduo nėra pavojingas žmogaus sveikatai ar gyvybei, tačiau labai nepatrauklios išvaizdos.
  • Jei po nutraukto vandens tiekimo iš čiaupo pasigirsta neįprasti garsai – tai vamzdynuose susikaupęs oras. Išgirdus iš čiaupo sklindantį panašų garsą patariama atsukti čiaupą ir trumpai palaukti. Pradžioje iš čiaupo vanduo gali bėgti su pertrūkiais, tačiau šiek tiek palaukus, srovė išsilygins. Vandeniui pradėjus bėgti įprastai jo spalva gali būti pakitusi – t. y. vanduo gali būti susidrumstęs.
  • Jei po nutraukto vandens tiekimo pasikeitė vandens slėgis (silpnesnė nei įprastai vandens srovė), patikrinkite čiaupo sietelį (čiaupo gale esantį tinklelį). Čiaupo sietelį paprasta nusukti pasinaudojant santechniniu raktu ar replėmis. Atsukę ir nuėmę sietelį – išvalykite ant jo susikaupusias nuosėdas. Jei vandens slėgis pasikeitė visuose namuose esančiuose čiaupuose – problema gali būti susijusi su vandens skaitikliu. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ brigados bus pasirengusios jums pagelbėti. Susisiekti su mumis ir pranešti apie vandens slėgio ar kokybės sutrikimus galite el. paštu info@vv.lt, tel. nr. 19118 arba 8 80010880.

.

.

Apie vandens atjungimus ir gedimus informaciją galite sekti nuolat atnaujinamame žemėlapyje – HTTPS://WWW.VV.LT/APIE-MUS/ZEMELAPIAI/VANDENS-ATJUNGIMAI-IR-GEDIMAI

.

.

Nors visus gyventojus apie laikiną vandens tiekimo nutraukimą informuojame el. paštu ir trumposiomis SMS žinutėmis, objektų, kuriuose sausio 19 d. nuo 00.00 val. iki 6.00 val. (nakties metu iš antradienio į trečiadienį), bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas, sąrašą pateikiame ir čia:

Mėnulio g., A.P. Kavoliuko g., Sietyno g., D. Gerbutavičiaus g., L. Asanavičiūtės g., R. Jankausko g., V. Maciulevičiaus g., V. Druskio g., Sausio 13-osios g., I. Šimulionio g., A. J. Povilaičio g., V. Vaitkaus g., Architektų g., 55, 65, 67, 77, 79, 91, 112, 184, dalis Laisvės pr., dalis Pilaitės pr.