2024-07-24

Jau kelerius metus didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo veikloje taiko nuolatinio tobulėjimo kultūros principus ir metodus. Tai padeda darbuotojams efektyviau pasiekti rezultatus ir išvengti laiką sekinančių, perteklinių darbų. Skaičiuojama, jog per 2024 m. I pusmetį nuolatinio tobulėjimo metodai ir procesų efektyvinimas sutaupė ne tik 1987 valandas darbo laiko, eliminuojant laiko švaistymus, bet ir daugiau nei 195 tūkst. eurų.

Pasak „Vilniaus vandenų“ Finansų tarnybos direktoriaus Simono Klimavičiaus, nuolatinė tobulėjimo kultūra vystoma tam, kad „Vilniaus vandenų“ klientai ir darbuotojai jaustų nuolat kylančią paslaugų teikimo kokybę. Aktyviai ir lanksčiai bendrovėje taikant veiklos meistriškumo praktikas, darbuotojai įgyja įrankius, kurie padeda efektyviau išnaudoti turimus resursus ir geriau vykdyti veiklą.

„Kiekvienas darbuotojas, pastebėjęs trūkumą, gali jį fiksuoti ir padėti surasti gerą sprendimą. Palyginti su 2023 m. pirmu pusmečiu, šiais metais darbuotojai vis aktyviau teikia pasiūlymus tobulinti veiklą, procesus ir noriai ieško atsakymų, kaip tą padaryti. Tai rodo, kad jie mato, kokią naudą duoda jų siūlymai – tai ne tik didesnis pasitenkinimas darbu, bet ir geresnė darbo aplinka“, – sako S. Klimavičius.

2024 m. pirmąjį pusmetį iš viso buvo pateikti 286 veiklos gerinimo „Kaizen“ pasiūlymai, iš jų įgyvendinta net 217. Taikant darbo vietų susitvarkymo 5S principus buvo atlikti 23 darbo vietų auditai, didžioji dalis – „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklose. Rezultatai siekė aukščiausius balus, o tai rodo, kad jose darbo aplinka yra sutvarkyta taip, kad darbuotojai gali dirbti produktyviai ir efektyviai. Taikant problemų sprendimo PDCA metodą, pradėtos spręsti 4 kompleksinės problemos, kurioms radus sprendimą tikimasi sutaupyti apie 100 tūkst. eurų. Taip pat atliktas 71 procesų stebėjimo vietoje „Gemba“ turas.

„Vilniaus vandenys” veiklos meistriškumo praktikas taiko nuo 2021 metų. Per šį laikotarpį tai padėjo įmonei sutaupyti daugiau kaip 641 tūkst. eurų.