2024-10-21

Didžiausios Lietuvos vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ užsakymu šią savaitę pradedamas klientų pasitenkinimo tyrimas. Iki lapkričio pabaigos pustrečio tūkstančio klientų – fizinių ir juridinių asmenų – gaus apklausos anketas el. paštu ir bus prašomi atsakyti į klausimus žodžiu telefoninio pokalbio metu.

Tyrimo rezultatai bus naudojami apskaičiuoti bendrovės klientų pasitenkinimo lygį pagal pasaulinį GCSI indeksą (angl. Global Customer Satisfaction Index). Šis tyrimas yra pagrindinė priemonė, padedanti objektyviai įvertinti teikiamų paslaugų kokybę iš kliento perspektyvos ir identifikuoti tobulintinas sritis. Bendrovėje startuojantis kasmetinis klientų pasitenkinimo tyrimas pagal GCSI metodologiją yra atliekamas jau aštuntą kartą. Tyrimo metu klientai įvardija bendrą pasitenkinimą įmone, atitikimą jų lūkesčiams ir palygina su savo įsivaizduojama idealia organizacija.

Tyrimą, skirtą įvertinti įmonės „Vilniaus vandenys“ klientų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis lygį, 2024 m. spalio-lapkričio mėnesiais atlieka nepriklausomas tyrėjas.

2023 m. klientų pasitenkinimo indeksas kirto simbolinę ribą

Pernai „Vilniaus vandenų“ privačių ir verslo klientų pasitenkinimo indeksas pakilo vienu punktu ir kirto simbolinę 80 balų ribą. Bendras „Vilniaus vandenų“ klientų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis rezultatas buvo net 11 punktų aukštesnis už Lietuvos bendrovių, teikiančių komunalines paslaugas, vidurkį ir net 13 punktų aukštesnis už Europos komunalinio sektoriaus vidurkį. Klientų pasitenkinimas auga kelerius metus iš eilės, o verslo klientų pasitenkinimo rodiklis pernai ūgtelėjo 5 punktais iki 81 balo.

Siekdami gerinti klientų patirtį, „Vilniaus vandenys“ nuolat investuoja į infrastruktūros atnaujinimą, modernių ir tvarių sprendimų diegimą, tarp jų ir žaliosios elektros gamybą.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 600 tūkst. gyventojų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (88,97 proc.), Vilniaus (4,50 proc.), Švenčionių (4,62 proc.) ir Šalčininkų (1,91 proc.) rajonų savivaldybės. Per parą gyventojams patiekiama 94 tūkst. kub. metrų geriamojo vandens – tai yra maždaug ketvirtadalis viso Lietuvoje išgaunamo ir suvartojamo geriamojo vandens ir išvaloma 116 tūkst. kubinių metrų nuotekų, kas sudaro beveik trečdalį visos šalies nuotekų.