Atsiskaitymo ir rodmenų deklaravimo tvarka

Už suteiktas paslaugas per ataskaitinį laikotarpį atsiskaitoma pagal pateiktą mokėjimo pranešimą.

Klientų prašome mokėti tik gautame mokėjimo pranešime nurodytą sumą už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas ir deklaruoti einamojo mėnesio geriamojo (šalto) vandens skaitiklių rodmenis. Tai reiškia, kad patiems nereikia nieko skaičiuoti.

Viskas labai paprasta, lygiai taip pat, kaip mokant už bet kokią kitą paslaugą: gaunate sąskaitą (šiuo atveju mokėjimo pranešimą) ir ją apmokate, o kad apskaita būtų tiksli, prašome mėnesio gale  deklaruoti faktinius to mėnesio skaitiklių rodmenis. Rodmenis deklaruokite tik sveikais skaičiais (be kablelių), ten, kur ir mokate. Pagal šiuos rodmenis mokėjimo pranešimą pateiksime kitą mėnesį, iki 10 dienos.

Jei mokėjimo pranešimus gaunate paštu, bet naudojatės ir elektroniniu paštu, prašome el. paštu info@vv.lt arba paskambinus tel. 19118  pranešti savo elektroninio pašto adresą, kuriuo Jūs greičiau ir patogiau nei paštu gausite mokėjimo pranešimus. Tuo pačiu padėsite mums tausoti aplinką. Jei mokėjimo pranešimo negavote, kreipkitės tel. 19118.

Apmokėti gautą mokėjimo pranešimą ir deklaruoti einamojo mėnesio faktinius skaitiklių rodmenis rekomenduojame paskutiniąją mėnesio savaitę.

Atsiskaityti už paslaugas ir deklaruoti rodmenis galite vienoje iš pasirinktų vietų:

  • Lietuvos pašto ir „PayPost“ skyriuose
  • „Narvesen” ir „Lietuvos spaudos“ kioskuose
  • „Perlo“ terminaluose ir prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių kasose
     PERLAS-GO.PNG

  • Per elektroninę bankininkystę, skiltyje „Įmokos ir mokesčiai“ užpildę „Vilniaus vandenų“ mokėjimo ruošinį arba pasirinkę e. sąskaitą su automatinio apmokėjimo paslauga. Daugiau informacijos teiraukitės savo banke. 
    SwedbankSEB   Luminor_DNBLuminor_NordeaŠiaulių bankas
    Medicinos bankas
Kodėl patogu naudotis „Vilniaus vandenų“ savitarna?

„Vilniaus vandenų“ SAVITARNOS SVETAINĖJE galima patogiai deklaruoti einamojo mėnesio skaitiklių rodmenis – Jums tereikia į tam skirtus langelius įrašyti šalto vandens skaitiklių rodmenis (sveikais skaičiais, be kablelio), ir čia pat sumokėti už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas – mokėtina suma už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas atvaizduojama iškart prisijungus prie savitarnos. Taip pat galima matyti 12 mėnesių savo mokėjimų istoriją.

Mokant už paslaugas per „Vilniaus vandenų“ savitarną, pavedimas „Swedbank“, SEB ir „Luminor“ (DNB) bankų klientams yra nemokamas, nes mokėjimo išlaidas kompensuoja „Vilniaus vandenys“.

Kaip teisingai perskaityti informaciją mokėjimo pranešime?

Iki kiekvieno mėnesio 10 dienos klientams pateikiamas mokėjimo pranešimas už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas. Jame matysite, iki kada reikia sumokėti sumą, esančią eilutėje „Mokėti iš viso“, kokiu atveju ir koks bus priskaičiuotas vidutinis vieno mėnesio suvartojimo kiekis, ir kita klientui aktuali informacija.

Mokėjimo pranešimo paaiškinimas

Kaip deklaruoti vandens skaitiklio rodmenis, kai patikrinamas / pakeičiamas skaitiklis?

Tą mėnesį, kuomet yra pakeistas / įrengtas vandens apskaitos prietaisas (skaitiklis) arba atliktas jo rodmenų patikrinimas, deklaruoti rodmenų klientams nereikia. Vandens apskaitos prietaiso keitimo / įrengimo / patikrinimo metu specialisto surašyti ir akte užfiksuoti rodmenys priimami kaip klientų deklaruojami. Šį faktą klientas matys mokėjimo pranešime, kurį gaus kitą mėnesį po akto surašymo. Klientų prašome savarankiškai deklaruoti rodmenis tik po to, kai gausite mokėjimo pranešimą.

Kaip „Vilniaus vandenys“ apskaičiuoja mokėtiną sumą už sunaudotą vandenį, prabėgusį per įvadinį ir poįvadinį skaitiklius? 

Įvadinis skaitiklis yra skirtas suteiktai geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugai apskaityti, jis rodo prabėgusį vandens kiekį (m³), įtraukdamas ir per poįvadinį skaitiklį prabėgusį vandens kiekį (m³).

Poįvadinis skaitiklis (poskaitiklis) yra reikalingas suteiktai vandens paslaugai apskaityti, jis dažniausiai naudojamas laistymui ir fiksuoja tik tam sunaudoto vandens kiekį (m3). 

Šių paslaugų vieno kubinio metro (m³) kainos yra skirtingos. Dabar galiojančias paslaugų kainas rasite ČIA

SKAIČIAVIMO PAVYZDYS:

Jei klientas mėnesio gale deklaravo, kad įvadinio skaitiklio faktiniai rodmenys yra 18 m3, o poįvadinio skaitiklio faktiniai rodmenys yra 7 m3, tai už tą mėnesį mokėtina suma apskaičiuojama taip: 

Poskaitiklis/poįvadis per mėnesį prasisuko nuo 5 m3 iki 7 m3 (7 – 5 = 2 m³). 2 m³ x 0,61 Eur/m3 = 1,22 Eur

Įvadinis skaitiklis per mėnesį prasisuko nuo 10 m3 iki 18 m3 (18 – 10 = 8 m³). Kadangi čia prabėgo ir laistymo poskaitiklio 2 m³, vadinasi 8 – 2 = 6 m³. 6 m³ x 1,28 Eur/m3 = 7,68 Eur