2021-11-29

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ vilniečius ir sostinės rajonų gyventojus, kurie nėra prisijungę prie centralizuotos miesto nuotekų sistemos, ragina prieš šaltąjį sezoną nepamiršti laiku pasirūpinti nuotekų išvežimu ir išvengti per šventes užklupusių papildomų rūpesčių.

Gyventojai, kurie naudojasi nuotekų valymo įrenginiais ar išgriebimo duobėmis žino, kaip svarbu laiku išsiurbti nuotekas. Laiku to nepadarius galima ne tik sugadinti nuotekų valymo įrenginius, bet tokiu atveju taip pat iškyla ir nemalonių, net kaimynus pasiekiančių, kvapų rizika. Žinoma, laiku nepasirūpinus nuotekų išvežimu, susiduriama ir su kitomis problemomis, skubiai ieškant, kas galėtų tai padaryti.

Nuotekų išvežimas yra ypač aktualus prieš prasidedant žiemos sezonui. Temperatūrai nukritus žemiau 10 laipsnių, išvežti nuotekas – kur kas sudėtingiau, o jei temperatūra dar žemesnė – iš nuotekų išvežimo paslaugą teikiančių įmonių galite sulaukti atsakymo, kad to padaryti neįmanoma. Taip pat, nuotekų išvežimo šaltuoju sezonu nepalengvina ir sniegas – užmiesčiuose, dėl sniego, keliai didžiagabaritėms nuotekų išsiurbimo mašinoms  gali tapti sunkiai pravažiuojami, taip pat ir patys nuotekų surinkimo įrenginiai žiemą „pasislepia“ po storu sniego sluoksniu, todėl prieš nuotekų išsiurbimą, nukasant sniegą, tenka ir gerokai paplušėti.

Gruodį, didžiųjų metų švenčių metu gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, maisto gamyba ir pasiruošimas šventiniam periodui nulemia didesnį nuotekų susidarymą (Didžiųjų metų švenčių metu Vilniaus miesto nuotekų valykloje yra išvaloma nuo 10 iki 20 proc. daugiau nuotekų), todėl rekomenduojame buitimi pasirūpinti iš anksto ir žiemos sezono pradžioje susitvarkyti savo nuotekų įrenginius.

Tegul buitiniai rūpesčiai neapkartina jūsų švenčių!

Primename, jog nuotekų išvežimo paslaugą teikia ir bendrovė „Vilniaus vandenys“. Apie paslaugos sąlygas ir kainas galite sužinoti ČIA.