Europos sąjungos finansuojami projektai

900x500_-baneris-i-svetaine_n.jpg

„Vilniaus vandenys“ modernizuoja ir plečia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą ir kviečia klientus prisijungti prie centralizuotai tvarkomų tinklų, kurie nutiesti finansuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. 

 

Kodėl verta prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų?  

Pigiau

Vandentiekio bei nuotekų tinklų įrengimas ir eksploatavimas kainuoja žymiai pigiau, nei gręžinio įrengimas ir jo priežiūra.*

+ Dalį darbų, kuriuos reikia atlikti prisijungiant prie centralizuotų tinklų, „Vilniaus vandenys“ atliks nemokamai.**

+ „Vilniaus vandenų“ tiekiamo vandens kokybę nuolat kontroliuoja geriamojo vandens laboratorija, todėl vanduo yra tinkamas vartojimui tiesiai iš krano. Kasmet atliekama virš 2000 kontrolinių vandens kokybės tyrimų.

* Sąnaudas galite nesunkiai paskaičiuoti patys – standartinio vandens gręžinio  kaina siekia 36,3 eurus už vieną metrą. Gręžinio gylis priklauso nuo vietovės, tačiau vidutinis gylis yra 80 metrų. Vandens tiekimo sistemos montavimo darbai papildomai kainuoja 1500-1600 eurų. Taigi, kaina be valymo filtrų (kurių greičiausiai taip pat reikės), siekia apie  4,5 tūkst. eurų. Nuotekų valymo įrenginių sistemos įrengimas kainuoja apie 2 tūkst. eurų. Įrengiant nuotekų išgriebimo duobes, kaina bus mažesnė, tačiau jas teks dažniau ištuštinti, o nuotekų išvežimo kaina svyruoja nuo 6 iki 15 eurų/m³. Jei šeima sunaudoja 10 m³ vandens per mėnesį, tuomet nuotekų išvežimui per metus papildomai dar reikėtų išleisti iki 1,8 tūkst. eurų. Prisijungiant prie centralizuotų miesto tinklų investicija bus vienkartinė, nes tinkamai įrengus tinklus jie tarnauja ne mažiau 50 metų. Preliminari tinklų įsirengimo kaina dažniausiai neviršija gręžinio ir valymo įrenginių įrengimo kainos – ją galite pasiskaičiuoti ir įvertinti pasinaudoję skaičiuokle.

** Klientams, pasirašiusiems sutartį, prijungsime įrengtą vandens įvadą prie Vilniaus miesto tinklų, atliksime vandens įvado plovimą ir dezinfekciją, vandentiek­io vamzdyno hidraulinį bandymą, įrengsime vandens apskaitos mazgą, atliksime vandens kokybės mikrobiologinį tyrimą.

Jokių rūpesčių

+   Vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūra nuolat prižiūrima, todėl neturėsite jokių papildomų rūpesčių.

+   Centralizuoti tinklai veikia be sutrikimų, o vykdant suplanuotus tinklų remonto darbus, gyventojai įspėjami iš anksto ir gali planuoti savo veiksmus.

+   Naudotis nuotekų tinklu galite be jokių apribojimų – tada, kada reikia ir kiek reikia. 

Kokybiška

Centralizuotai tiekiamo vandens kokybė nuolat tikrinama ir atitinka Lietuvos higienos normas. Vanduo yra apsaugotas nuo bakterijų, virusų ir kitų žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų, tačiau vandenyje išsaugomi mikroelementai, reikalingi žmogaus organizmui.

„Vilniaus vandenų“ eksploatuojami gręžiniai vandenį ima iš vandeningų sluoksnių, kurie yra apsaugoti taršai nepralaidžiais sluoksniais. Taip vanduo apsaugomas nuo paviršinės taršos (naftos produktų, pesticidų, bakteriologinės taršos). 

Ilgaamžiška

Tinklus įrengus tinkamai, jų eksploatavimo trukmė  yra ne mažesnė, kaip 50 metų. 

Švaru ir saugu

Naudodamiesi „Vilniaus vandenų“ nuotekų tinklu, būsite ramūs dėl savo aplinkos – nuotekos neužterš jūsų kiemo, neskleis nemalonaus kvapo. Jos saugiai pasiekia valymo įrenginius, kuriuose išvalomos. 


Interaktyviame žemėlapyje pasitikrinkite, ar prie Jūsų gyvenamosios vietos yra nutiesti centralizuoti „Vilniaus vandenų“ vandentiekio ir nuotekų tinklai. Žemėlapyje atvaizduoti TIK įgyvendinti projektai. Puslapio apačioje galite rasti dar neįgyvendintų projektų schemas ir numatomas projektų užbaigimo datas, kuomet galima jungtis prie tinklų. 

Galutinės prijungimo paslaugos, po kurių pradedamos teikti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos, klientams suteikiamos tik pilnai užbaigus gatvės infrastruktūros statybos darbus, t. y. kai vandens tiekėjo infrastruktūra turi statybos užbaigimą patvirtinantį dokumentą.

  

Kaip prisijungti prie centralizuotų tinklų, nutiestų finansuojant Europos Sąjungos lėšomis?

 

Prisijungti prie „Vilniaus vandenų“ vandentiekio ir nuotekų tinklų galima vos 4 žingsniais, o visas prisijungimui reikalingas paslaugas užsisakyti iš bendrovės – taip viską gausite „iš vienų rankų“. 

Kaip prisijungti ir kokios paslaugos suteikiamos, rasite:

NAMAMS / KAIP TAPTI KLIENTU? 

ĮMONĖMS / KAIP TAPTI KLIENTU?


Daugiau informacijos galite teirautis telefonu 19118, el. paštu info@vv.lt.

Vandentiekio ir nuotekų tinklų projektų schemos

 Antavilių g., Lazdynų Pelėdos g., J. Biliūno g. peržiūrėti
Avižienių seniūnija (Ažubaliai, Klevinė, Rasteniškės, Bendoriai) peržiūrėti
Bajorai peržiūrėti
Balsiai peržiūrėti
Buivydiškės peržiūrėti
Daniliškės peržiūrėti
Gineitiškės peržiūrėti
Grigiškės peržiūrėti
Kairėnai-Galgiai peržiūrėti
Naujoji Vilnia – Kairėnai peržiūrėti
Pavilnys (schema nr.1) peržiūrėti
Pavilnys (schema nr.2) peržiūrėti
Salininkai peržiūrėti
Santariškės-Visoriai peržiūrėti
Sodų bendrija „Jurginas“ peržiūrėti
Sodų bendrija „Šeškinė“ peržiūrėti
Šnipiškės peržiūrėti
Tarandė peržiūrėti
Trakų Vokė peržiūrėti
Baltupiai peržiūrėti
Antakalnis peržiūrėti
peržiūrėti
peržiūrėti
Didžioji Riešė peržiūrėti
Markučiai peržiūrėti
Kremplių g. peržiūrėti
Naujasodžio g.  peržiūrėti
SB  „Švietimas“ peržiūrėti
SB  „Pavilnys“, „Varnėnas“, „Rūta“ peržiūrėti
Šnipiškių pietinė dalis PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2020-04-25
Šnipiškių šiaurinė dalis PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-11-07
SB „Dailė“ PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-01-30
Salininkai II etapas PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-03-28
„Lietuvos geležinkeliai“ klientų prijungimas Naujojoje Vilnioje PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-01-07
Naujoji Vilnia II etapas PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-09-01
SB „Aušra“ PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-11-26
Kairėnai III etapas PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2020-06-30
Rasos PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2020-01-31
Giedrakalnis PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2020-09-30
Švenčionėliai PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2019-04-12
Naujininkų seniūnija PERŽIŪRĖTI Galima jungtis 2020-05-04
 

   
Dažniausiai užduodami klausimai
 

Ar „Vilniaus vandenys“ vandentiekio įvadą ir nuotekų išvadą atveda iki namo ribos?

„Vilniaus vandenys“ atlieka rangos darbus ir kliento sklype – gali įrengti vandentiekio įvadą ir nuotekų išvadą. Detaliau aprašyta NAMAMS / KAIP TAPTI KLIENTU? trečiame žingsnyje „Atlikti tinklų statybos darbus“, „Kodėl statybos darbų paslaugą turėtumėte užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“ ir kiek ji kainuos?“

Kodėl turiu pasirašyti sutartį dar neprisijungęs prie tinklų?

Sutarties pasirašymas prieš darbus garantuoja darbų, numatytų sutartyje, atlikimą laiku bei galimybę prisijungus prie tinklų iš karto atsiskaitinėti už paslaugas. Papildomas vizitas pas vandens tiekėją dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sutarties pasirašymo yra nereikalingas.

Jei prisijungsiu tik prie nuotekų tinklo, kaip atsiskaitinėsiu už paslaugas?

Klientams, kurie turi nuosavą vandens šaltinį (vandens gręžinį, šulinį) ir jungiasi tik prie centralizuoto nuotekų tinklo, vandens apskaitos prietaisas įrengiamas apskaityti gręžinio ar šulinio vandenį, kurio sunaudotas kiekis prilyginamas išleidžiamų nuotekų kiekiui ir jam taikomas nuotekų šalinimo paslaugos tarifas. Tokiu atveju paliekama galimybė gręžiniu ar šuliniu naudotis laistymo reikmėms ir šis vanduo nėra papildomai apmokestinamas.