Jei pastatas jau YRA PRIJUNGTAS prie Vilniaus miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų

Visą informaciją, kokius dokumentus reikia užpildyti bei pateikti norint pasirašyti  paslaugų teikimo sutartį, rasite skiltyje ĮMONĖMS \ SUTARČIŲ SUDARYMAS.


Jei pastatą REIKIA PRIJUNGTI prie Vilniaus miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų

Interaktyviame žemėlapyje galite pasitikrinti, ar prie Jūsų vietos yra nutiesti centralizuoti „Vilniaus vandenų“ vandentiekio ir nuotekų tinklai. Esant galimybei prisijungti, vadovaukitės žemiau pateiktais žingsniais, kuriuos praėję tapsite „Vilniaus vandenų“ klientu.

Kviečiame:

Pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti

Užpildyti ir pateikti prašymą prisijungimo sąlygoms gauti galite:

 • kai pastatas yra vienbutis arba dvibutis gyvenamasis namas, namo dalis ar butasČIA (rekomenduojame per „Google Chrome“ naršyklę).
 • kai pastatas yra daugiabutis arba sublokuotas gyvenamasis namas, viešbutis, administracinės, maitinimo, mokslo, prekybos, sandėliavimo arba  gamybinės paskirties pastatas, taip pat kvartaliniai tinklai, gatvė ar tinklų rekonstrukcijaČIA (rekomenduojame per „Google Chrome“ naršyklę). 

Taip pat prašymą galite užpildyti atvykę į artimiausią mūsų KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIŲ

Su prašymu reikalingi šie dokumentai (skenuotos / fotografuotos kopijos):

 • žemės sklypo nuosavybės teisę ar kitą valdymo teisę patvirtinantys dokumentai (pageidautina ne senesni kaip 1 metų);
 • žemės nuomos, subnuomos, panaudos sutartis (jei tokia yra, pageidautina ne senesnė kaip 1 metų);
 • sklypo ribų planas (pageidautina ne senesnis kaip 3 metų);
 • pažymėjimas apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotus statinius (butus, patalpas) ir teises į juos (pageidautina ne senesnis kaip 1 metų);
 • projektiniai pasiūlymai (jeigu jie buvo rengiami);
 • įgaliojimas projektuotojui atlikti užsakovo veiksmus, apibrėžtus teisės aktuose, reglamentuojančiuose techninių projektų rengimą (jei turite pasirinktą projektuotoją).
Jei kreipiatės patalpų padalijimo atveju

Jei kreipiatės dėl atskiros vandens apskaitos sistemos įrengimo ir sutarties sudarymo patalpų padalijimo atveju, tuomet turite:

 • užpildyti ir pateikti PRAŠYMĄ prisijungimo sąlygoms gauti arba atvykti jo užpildyti į mūsų artimiausią KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIŲ. Su prašymu reikia pateikti pažymėjimą apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotas patalpas ir teises į jas (pageidautina ne senesnį kaip 1 metų). 
 • pagal išduotas prisijungimo sąlygas parengti projektą. Dėl vidaus patalpų projekto parengimo galite kreiptis į bet kurią Jums priimtiną projektavimo įmonę ar laisvai samdomą projektuotoją. Projekto derinimui su „Vilniaus vandenimis“ Jūs arba Jūsų įgaliotas projektuotojas gali registruotis ČIA.
 • pasirašyti sutartį. Prašymą sutarčiai sudaryti galite pateikti el. paštu info@vv.lt arba atvykę į artimiausią mūsų KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIŲ. Kartu su prašymu pateikite ir suderintą projektą.
 • pasirašius sutartį įrengsime geriamojo vandens apskaitos prietaisą.
Parengti projektą NAUJIENA!„Vilniaus vandenys“ rengia projektus

Jei projektą rengia „Vilniaus vandenys“

Klientams pageidaujant parengsime vandens įvado / nuotekų išvado (tinklo nuo namo iki artimiausių gatvės tinklų) projektą ir esant poreikiui suderinsime su Vilniaus miesto ar rajono savivaldybėmis.

Paslauga teikiama įvadų / išvadų projektavimui esamiems vienbučiams, dvibučiam ar sodo namams, kurie bus prijungiami prie „Vilniaus vandenų“ centralizuotų tinklų. 

Paslaugos suteikti negalėsime, jei reikalinga suprojektuoti bendro naudojimo tinklus (skirstomąjį vamzdyną, prie kurio bus galimybė prisijungti daugiau nei vienam vartotojui) arba jei jungiamasi prie privačių tinklų. Informacija, ar bus klojamas bendro naudojimo tinklas, pateikta prisijungimo sąlygose.

Kodėl projektavimo paslaugą turėtumėte užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“ ir kiek ji kainuos?

Kodėl šią paslaugą siūlome užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“?

 • Sutaupote­ laiko, nes nereikia pačiam ieškoti, kas tai galėtų padaryti.
 • Darbus atliks mūsų kvalifikuoti specialistai.
 • Kai parengsime projektą, galėsime Jums pasiūlyti vandentiekio įvado / nuotekų išvado rangos darbus (iškasti tranšėjas ir pakloti vamzdžius), atlikti dangų atstatymo darbus ir parengti tinklų kontrolines geodezines išpildomąsias nuotraukas. Taip Jūs visas paslaugas įsigysite iš vienų rankų ir sutaupysite laiko.

Projektavimo paslaugos kainos*

PaslaugaEur/vnt. su PVMEur/vnt. be PVMParengimo trukmė
Projektas be statybos leidimo380,00314,05Iki 3 mėn.
Projektas su statybos leidimu580,00479,34Iki 4 mėn.
Nesudėtingo techninio projekto ekspertizė**450,00371,90Iki 1 mėn.

* Dėl projektavimo paslaugos Jūs galite kreiptis ir į bet kurią Jums priimtiną projektavimo įmonę ar laisvai samdomą projektuotoją.
** Jūsų rengiamam projektui gali reikėti projekto ekspertizės. Ekspertizė reikalinga tuomet, kai Jums rengiamo projekto ribos patenka į Kultūros paveldo vertybių registrą. Projekto ekspertizę galite atlikti pas nepriklausomą ekspertą ir mums pristatyti projekto ekspertizės aktą.

Jeigu atliekamo projekto ribos patenka į Kultūros paveldo vertybių registrą, projekto statybos leidimo gavimo eigoje gali būti reikalaujama sutarties su archeologu dėl archeologinių darbų atlikimo. Šią sutartį turėtų sudaryti projekto užsakovas, „Vilniaus vandenys“ šios paslaugos neteikia. 

Kaip užsisakyti šią paslaugą?

Paslauga užsakoma pateikiant prašymą el. paštu info@vv.lt arba atvykus į KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIŲ.

Užsakydami paslaugą, turite užpildyti UŽSAKYMO FORMĄ ir kartu su ja papildomai pateikti dokumentus, nurodytus ATMINTINĖJE. Vienas iš reikalingų dokumentų – SKLYPO BENDRASAVININKŲ SUTIKIMAS.

Jei projektą rengia klientas

Pagal prisijungimo sąlygas turite paruošti tinklų statybos projektą, jį suderinti su reikalingomis institucijomis bei gauti jam statybą leidžiantį dokumentą. Statybą leidžiantis dokumentas išduodamas nuotoliniu būdu, naudojantis Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacine sistema „INFOSTATYBA“.

Dėl projekto parengimo ir derinimo rekomenduojame kreiptis į bet kurią Jums priimtiną projektavimo įmonę ar laisvai samdomą projektuotoją. Projekto derinimui su „Vilniaus vandenimis“ Jūs arba Jūsų įgaliotas projektuotojas gali registruotis ČIA.

Kai projektuojami arba rekonstruojami bendro naudojimo tinklai

Projektuojant bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus arba rekonstruojant „Vilniaus vandenų“ eksploatuojamus tinklus, iki statybą leidžiančio dokumento gavimo dienos būtina pasirašyti sutartis.

Projektuojant bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje

Statytojas, projektuodamas bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje, kai UAB „Vilniaus vandenys“ prisijungimo sąlygos bei Vilniaus m. savivaldybės prisijungimo prie susisiekimo komunikacijų sąlygos išduotos po 2021 m. sausio 1 d. , nuo šių metų įsigaliojus Lietuvos Respublikos savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui, turi pasirašyti Vilniaus miesto savivaldybės Infrastruktūros plėtros sutartį.

Dėl sutarties pasirašymo prašome kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę el. paštu savivaldybe@vilnius.lt.

Kai projektuojami bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklai Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir UAB „Vilniaus vandenys“ prisijungimo sąlygos išduotos po 2021 m. sausio 1 d., o Vilniaus m. savivaldybės Prisijungimo prie susisiekimo komunikacijų sąlygos išduotos iki 2020 m. gruodžio 31 d., galioja ankstesnė tinklų statybos sutarčių sudarymo tvarka – pasirašoma trišalė Tinklo statybos sutartis.

Kai prisijungimo sąlygos išduotos iki 2020 m. gruodžio 31 d., galioja ankstesnė tinklų statybos sutarčių sudarymo tvarka – pasirašoma trišalė Tinklo statybos sutartis.

TINKLO STATYBOS SUTARTIES SPECIALIOSIOS SĄLYGOS

 • Sutartyje užpildykite statytojo rekvizitus ir duomenis apie projektą (objekto pavadinimą, adresą, prisijungimo sąlygų nr.).
 • Statytojų ir projektuotojų patogumui, skaičiuojant preliminarią tinklų vertę, galima pasinaudoti parengta tinklų vertės SKAIČIUOKLE. Skaičiuoklėje įveskite projektuojamų tinklų ilgį ir skaičiuoklė pateiks bendrą tinklų vertę bei 1 metro įkainį.
 • Užpildytą sutarties formą siųskite el. paštu info@vv.lt.
 • Kartu su sutartimi pateikite pilną lauko vandentiekio ir nuotekų tinklų projekto dalį.
Projektuojant bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje

Statytojas, projektuodamas bendro naudojimo vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymui, turi pasirašyti Vilniaus rajono savivaldybės Infrastruktūros plėtros sutartį.

Dėl sutarties pasirašymo prašome kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę el. paštu vrsa@vrsa.lt.

Demontuojant, iškeliant, perklojant „Vilniaus vandenų“ eksploatuojamus vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus

Statytojas, demontuodamas, iškeldamas, perklodamas „Vilniaus vandenų“ eksploatuojamus vandentiekio ir (ar) nuotekų tinklus, turi pasirašyti dvišalę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų rekonstrukcijos sutartį, kurios pagrindu yra atnaujinamos tinklų kadastrinės bylos ir įregistruojamos VĮ „Registrų centras“. Tinklų rekonstrukcijos sutartis turi būti pasirašyta iki statybą leidžiančio dokumento gavimo dienos. 

Kviečiame susipažinti su BENDROSIOMIS SUTARTIES SĄLYGOMIS

Pateiktos SUTARTIES SPECIALIOSIOSE SĄLYGOSE prašome užpildyti statytojo rekvizitus ir informaciją apie projektą (objekto pavadinimą, adresą, prisijungimo sąlygų nr.). Užpildytą sutarties formą siųskite el. paštu info@vv.lt. Kartu su sutartimi prašome pateikti pilną lauko vandentiekio ir nuotekų tinklų projekto dalį. 

Statytojų ir projektuotojų patogumui, skaičiuojant preliminarią tinklų vertę, galima pasinaudoti parengta tinklų vertės SKAIČIUOKLE. Skaičiuoklėje įveskite projektuojamų tinklų ilgį ir skaičiuoklė pateiks bendrą tinklų vertę bei 1 metro įkainį.

Pasirašyti sutartį ir atlikti tinklų statybos darbusNAUJIENA!„Vilniaus vandenys“ atlieka statybos darbus
Ką reikia atlikti norint tinkamai prisijungti?

Norint užtikrinti tinkamą ir saugų įrengtų tinklų eksploatavimą, būtina atlikti papildomus darbus.

Kokie darbai būtini, norint tinkamai prisijungti?
 • Paslėptų darbų priėmimas – atlikus tinklų klojimo darbus, būtinas atliktų darbų patikrinimas įvertinant, ar tinklai įrengti tinkamame gylyje, naudojant tinkamas medžiagas ir t.t. Tinkamas darbų atlikimas fiksuojamas „Paslėptų darbų priėmimo aktu“. Patikrinimas vykdomas neužkasus vamzdyno, tad maloniai prašome įrengus tinklus kviesti „Vilniaus vandenų“ atstovą paslėptų darbų priėmimui.
 • Vandentiekio įvado prijungimas prie vandentiekio tinklo – naujai įrengtos infrastruktūros prijungimas prie esamos infrastruktūros (tinklo), naudojant prijungimo būdą ir medžiagas, numatytas projekte. Ši sąvoka neapima infrastruktūros įrengimo darbų (pvz. vamzdyno klojimo, šulinių įrengimo ir pan.).
 • Vandentiekio vamzdyno hidraulinis bandymas – užpildant vamzdyną vandeniu ir sukeliant jame slėgį, įsitikinama, jog vamzdynas sandarus.
 • Vandentiekio vamzdyno dezinfekavimas ir praplovimas – vamzdynas praplaunamas vandeniu ir dezinfekuojančiu tirpalu, taip užtikrinant nešvarumų, galimai patekusių statybų metu, pašalinimą.
 • Mikrobiologinis vandens tyrimas – atliekamas vandens mėginio tyrimas ir įvertinama vandens kokybė.
 • Vandens apskaitos mazgo įrengimas – vidaus vamzdyno parengimas vandens apskaitos prietaiso įrengimui. Paruošus vandens apskaitos mazgą įrengiamas vandens apskaitos prietaisas (skaitiklis), pagal kurį bus vykdomas atsiskaitymas už paslaugas.
 • Nuotekų tinklo TV diagnostika – kamerai fiksuojant aukščių skirtumus, įvertinamas vamzdyno nuolydis, kuris turi garantuoti, jog nuotekos tekės ir vamzdynas neužsikimš. Tinklo TV diagnostika privaloma, kai jungiamo vamzdyno diametras ≥ 160mm.
 • Vandentiekio tinko valymas prastumiant kamščiu – užtikrinamas stambių šiukšlių, galimai patekusių statybų metu, pašalinimas iš tinklo. Valymas kamščiu privalomas, kai jungiamo vamzdyno diametras ≥ 60mm.
 • Geodezinė išpildomoji tinklo nuotrauka – inžinerinių tinklų erdvinės padėties nustatymas geodeziniais matavimais, nurodant atstumus nuo objektų bei įgilinimą nuo žemės paviršiaus.

Jei projektuojami vidaus tinklai, prie kurių ir bus jungiamasi, šios paslaugos nėra privalomos. Tuomet reikalingas tik vandens apskaitos prietaiso įrengimas.

Jums pateikus prašymą prijungti prie tinklų, mūsų darbuotojai pasiūlys Jums vieną iš 4 galimų paslaugų suteikimo sutarčių variantų bei supažindins su pasiūlymo sąlygomis. Jums tinkamas sutarčių pasiūlymas parenkamas atsižvelgiant į planuojamą įrengti infrastruktūrą.

Kokie galimi pasiūlymai?
 • Pasiūlymas Nr. 1Šis pasiūlymas taikomas klientams, kurių jungiamo vandentiekio vamzdyno diametras ≤ 32 mm.Plačiau

  Šiems klientams „Vilniaus vandenys“ nemokamai atlieka / teikia:

  • vandentiekio įvado prijungimą prie vandentiekio tinklo su medžiagomis (STANDARTINĖ SCHEMA) – bendrovė negarantuoja medžiagų teikimo, jei prijungimas ne standartinis. Tokiu atveju medžiagomis turi pasirūpinti klientas;
  • vandentiekio vamzdyno hidraulinį bandymą;
  • vandentiekio vamzdyno dezinfekavimą ir praplovimą;
  • mikrobiologinį vandens tyrimą;
  • vandens apskaitos mazgo įrengimą su medžiagomis (STANDARTINĖ SCHEMA) – bendrovė negarantuoja medžiagų teikimo, jei montuojamas ne standartinis vandens apskaitos mazgas. Tokiu atveju medžiagomis turi pasirūpinti klientas;
  • vandenį, sunaudojamą papildomoms paslaugoms atlikti.

  Šie klientai patys turi turėti  /atlikti geodezinę išpildomąją tinklų nuotrauką.

  Jei reikalinga pagal projektą, klientai atlieka patys nuotekų tinklo TV diagnostiką (reikalinga, kai vamzdyno diametras ≥ dn 160).

 • Pasiūlymas Nr. 2Šis pasiūlymas taikomas klientams, kurie jungiasi nuo vidaus tinklų (butai, namo dalis). Plačiau

  Šiems klientams „Vilniaus vandenys“ nemokamai atlieka / teikia vandens apskaitos prietaiso įrengimą.

 • Pasiūlymas Nr. 3Šis pasiūlymas taikomas klientams, kurių jungiamo vandentiekio vamzdyno diametras > 32 mm.Plačiau

  Šiems klientams „Vilniaus vandenys“ nemokamai atlieka / teikia:

  • vandentiekio įvado prijungimą prie vandentiekio tinklo;
  • vandens apskaitos prietaiso įrengimą.

  Šie klientai patys turi turėti / atlikti:

  • vandentiekio vamzdyno hidraulinį bandymą;
  • vandentiekio vamzdyno dezinfekavimą ir praplovimą;
  • mikrobiologinį vandens tyrimą;
  • vandens apskaitos mazgo įrengimą;
  • medžiagas, vandentiekio įvado prijungimo prie vandentiekio tinklo ir apskaitos mazgo įrengimo paslaugoms.
  • geodezinę išpildomąją tinklų nuotrauką
  • Jei reikalinga pagal projektą: vandentiekio tinklų valymą prastumiant kamštį (reikalinga, kai vamzdyno diametras ≥ dn 60), nuotekų tinklo TV diagnostiką (reikalinga, kai vamzdyno diametras ≥ dn 160).

  Klientui atliekant paslaugas, privalomas bendrovės atstovo dalyvavimas, o atlikti darbai fiksuojami aktu.

 • Pasiūlymas Nr. 4Šis pasiūlymas taikomas klientams, kurie jungiasi tik prie nuotekų tinklo, t. y. jau yra prisijungę prie centralizuoto vandentiekio arba naudojasi nuosavu vandens šaltiniu. Plačiau

  Šiems klientams „Vilniaus vandenys“ nemokamai atlieka vandens apskaitos prietaiso įrengimą.

  Šie klientai patys turi turėti / atlikti geodezinę išpildomąją tinklų nuotrauką.

Poreikį prijungti tinklus galite teikti prieš pradedant vykdyti rangos darbus, tuomet „Vilniaus vandenys“ pateiks Jums tinkamą pasiūlymą. Dėl tinklų prijungimo objekto savininkas laisva forma gali kreiptis el. paštu info@vv.lt arba užpildyti pridedamą FORMĄ. Kartu su pasiūlymu Jums pateiksime sutartį, todėl jos parengimui prašome užpildyti savo rekvizitus:

Verslo klientams
Įmonės pavadinimas / vardas, pavardė
Įmonės kodas / asmens kodas arba gimimo data
PVM mokėtojo kodas
Įmonės registravimo adresas
Korespondencijos siuntimo adresas 
Objekto adresas
Atsiskaitomosios sąskaitos Nr.
Bankas
Banko kodas
Įmonės vadovas
Telefonas
El. pašto adresas

Taip pat dėl pasiūlymo pateikimo ir sutarties pasirašymo galite kreiptis atvykę į mūsų Klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje adresu Spaudos g. 8-1. „Vilniaus vandenų“ darbuotojai supažindins Jus su sutarties sąlygomis ir atsakys į kylančius klausimus.

Jums pateikus prašymą dėl prisijungimo prie tinklų, „Vilniaus vandenys“ gali paprašyti pateikti papildomus dokumentus (prisijungimo sąlygų kopiją, suderinto projekto kopiją, žemės sklypo nuosavybės teisę ar kitų valdymo teisę patvirtinančių dokumentų kopijas, pažymėjimą apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotus statinius ir teises į juos kopiją, statybos leidimą arba rašytinio pritarimo projektui kopiją). 

Pasirašytą sutartį galite pateikti el. paštu info@vv.lt, paštu arba atvykus į artimiausią Klientų aptarnavimo skyrių.

Kviečiame susipažinti – BENDROSIOS SUTARTIES SĄLYGOS

Jei statybos darbus atlieka „Vilniaus vandenys“

Klientams pageidaujant, pagal suderintą projektą įrengsime vandentiekio įvadą / nuotekų išvadą. Paslauga teikiama, jei gyvenamosios paskirties pastatui (vienbučiui / dvibučiui, sodo gyvenamajam namui ir pan.) suprojektuoti vamzdynai, kurių  diametrai:

 • vandentiekio įvado – dn ≤ 32mm
 • nuotekų išvado – dn ≤ 160mm

Paslaugos suteikti negalėsime, jei  kartu su vandentiekio įvadu / nuotekų išvadu yra suprojektuotas bendro naudojimo tinklas (vamzdynas, prie kurio bus galimybė prisijungi daugiau nei vienam vartotojui). Informacija, ar bus klojamas bendro naudojimo tinklas, pateikta prisijungimo sąlygose.

Pasitikrinti, kiek preliminariai Jums kainuos ši paslauga, galite pasinaudoję SKAIČIUOKLE.

Kodėl statybos darbų paslaugą turėtumėte užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“ ir kiek ji kainuos?

Kreipkitės į „Vilniaus vandenis“ ir užsisakykite šias paslaugas:

 • Vandentiekio įvado / nuotekų išvado statybos darbus (tranšėjų kasimą ir vamzdžių klojimą)
 • Dangų išardymo ir atstatymo darbus*
 • Vandentiekio ir nuotekų tinklų kontrolinių geodezinių nuotraukų parengimą

* Paslauga klientams teikiama tik kartu užsakant įvado / išvado įrengimo paslaugą.

Papildomai „Vilniaus vandenys“ nemokamai* suteiks šias paslaugas:

 • Prijungs vandens įvadą / nuotekų išvadą prie „Vilniaus vandenų“ tinklų
 • Atliks vandentiekio vamzdyno hidraulinį bandymą
 • Atliks vandens įvado plovimą ir dezinfekavimą
 • Atliks vandens kokybės mikrobiologinį tyrimą
 • Įrengs standartinį vandens apskaitos mazgą

* Jei paslaugos bus teikiamos vykdant prijungimą prie privačių tinklų, t. y. užsakovas netaps „Vilniaus vandenų“ klientu, su juo pasirašoma paslaugų užsakymo forma, o ne sutartis, ir papildomos paslaugos tokiu atveju bus mokamos.

Kodėl šias paslaugas siūlome užsisakyti iš „Vilniaus vandenų“?

 • Sutaupote­ laiko, nes nereikia pačiam ieškoti, kas tai galėtų padaryti.
 • Jei darbus klientas atlieka pats, viskas užtrunka ilgiau: ilgiau bus neužkastos tranšėjos, lyjant lietui purvas nutekės ant šalia esančių dangų (pvz., trinkelių) ir susidarys kiti nepatogumai.
 • Darbus atliks mūsų kvalifikuoti specialistai.
 • Darbai atliekami greičiau, nes išvengiama tarpinių etapų, taip sutaupote laiko.
 • Paslaugą galite apmokėti dalimis pasinaudodami vartojimo kreditu.

Kaip užsisakyti šias paslaugas?

1. Klientui pateikus užklausą (el. paštu info@vv.lt arba atvykus į Klientų aptarnavimo skyrių), per 10 darbo dienų paskaičiuojama vandentiekio įvado / nuotekų išvado įrengimo darbų atlikimo kaina ir suderinama su klientu jo nurodytu telefonu.

2. Jei kaina tinkama, klientui paruošiama paslaugų teikimo sutartis*. Ją klientas gali pasirašyti ir atsiųsti el. paštu info@vv.lt arba atvykęs į Klientų aptarnavimo skyrių.

3. Pasirašius sutartį, su klientu susisiekiama jo nurodytu telefonu ir suderinamas darbų atlikimo laikas.

* Jei paslaugos bus teikiamos vykdant prijungimą prie privačių tinklų, t. y. užsakovas netaps „Vilniaus vandenų“ klientu, su juo pasirašoma paslaugų užsakymo forma, o ne sutartis, ir papildomos paslaugos tokiu atveju bus mokamos.

Vandentiekio įvado ir nuotekų išvado statybos darbų paslaugų kainos***

PaslaugaUž 1 vnt. paslaugosUž 1 m arba 1 m2
Eur/vnt.

(su PVM)
Eur/vnt.

(su PVM)
Vandentiekio įvado įrengimo darbai***750,0090,00
Nuotekų išvado įrengimo darbai***450,0090,00
Nuotakyno apžiūros šulinio d-315 m įrengimas305,00
Nuotakyno apžiūros šulinio d-425 m įrengimas660,00
Gelžbetoninio šulinio įrengimas d-1,0 m1180,00
Gelžbetoninio šulinio įrengimas d-1,5 m1350,00
Nuotekų panardinamas siurblys su įrengimu985,00
Dangų išardymo / atstatymo darbai****
Vejos atstatymo darbai 18,00
Žvyro dangos atstatymo darbai 30,00
Betoninių trinkelių ardymo darbai15,00
Betoninių trinkelių atstatymo darbai60,00
Šaligatvio plytelių ardymo darbai15,00
Šaligatvio plytelių atstatymo darbai38,00
Asfaltbetonio dangos ardymo darbai 45,00
Asfaltbetonio dangos atstatymo darbai106,00
Kontrolinės geodezinės nuotraukos parengimas*****185,00
Transportavimo išlaidos******3,00

* Paslaugą galite apmokėti dalimis pasinaudodami vartojimo kreditu.

** Dėl statybos darbų ir kontrolinės geodezinės nuotraukos parengimo Jūs galite kreiptis ir į bet kurią Jums priimtiną rangos įmonę, kuri pagal projektą įrengtų vandens įvadą ir nuotekų išvadą bei suteiktų kitas aukščiau išvardintas paslaugas. Tinklų klojimo darbus taip pat galite vykdyti patys ūkio būdu. Tokiu atveju vadovaukitės prisijungimo žingsniais ĮMONĖMS / KAIP TAPTI KLIENTU?

*** Įvado / išvado įrengimo kaina susideda iš fiksuoto mokesčio ir papildomų kasimo darbų įkainių už metrus. Jei dangų išardymo ir atstatymo darbai neužsakomi, bet atliekant kasimo darbus išardomas gatvės gerbūvis, į kainą privalomai įtraukiami ir dangų išardymo / atstatymo darbai, atlikti ne privačioje valdoje.

**** Paslauga teikiama tik kartu užsakant nuotekų išvado įrengimo darbus. Jei dangų išardymo ir atstatymo darbai neužsakomi, bet atliekant kasimo darbus išardomas gatvės gerbūvis, į kainą privalomai įtraukiami dangų išardymo / atstatymo darbai, atlikti ne privačioje valdoje.

***** Atskirai užsakoma vandentiekio įvadui ir nuotekų išvadui.

****** Transportavimo išlaidos, skirtos darbinės technikos nusigabenimui vykdant darbus Šalčininkų arba Švenčionių rajone. Atstumas skaičiuojamas nuo Vilniaus rajono ribos iki faktinės darbų atlikimo vietos.                              

Pasitikrinti, kiek preliminariai Jums kainuos šios paslaugos, galite pasinaudoję SKAIČIUOKLE.

Paslauga neteikiama, kai kartu su vandentiekio įvadu / nuotekų išvadu yra suprojektuotas bendro naudojimo tinklas (skirstomasis vamzdynas, prie kurio bus galimybė prisijungi daugiau nei vienam vartotojui).

Jei statybos darbus atlieka klientas

Klientams nusprendus statybos darbus vykdyti patiems ūkio būdu arba kai „Vilniaus vandenys“ tokios paslaugos neteikia, rekomenduojame įvertinti darbų mastą ir esant poreikiui kreiptis į Jums priimtiną rangos darbus atliekančią įmonę. Infrastruktūra turi būti įrengiama ir paruošiama prijungimui pagal prisijungimo sąlygas ir suderintą projektą. Vykdant tinklo klojimo darbus privaloma palikti atvirą darbo duobę prijungimui. Kaip paruošti darbo duobę, žiūrėkite SCHEMĄ.

Tinklų įrengimą vertina „Vilniaus vandenų“  darbuotojai, juos išsikvietus bendruoju telefonu ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki planuojamo vizito laiko.

ATMINTINĖ STATYTOJUI, STATANČIAM DAUGIABUTĮ ARBA SUBLOKUOTĄ GYVENAMĄJĮ NAMĄ, VIEŠBUTĮ, ADMINISTRACINĖS, MAITINIMO, MOKSLO, PREKYBOS, SANDĖLIAVIMO ARBA  GAMYBINĖS PASKIRTIES PASTATĄ, TAIP PAT KVARTALINIUS TINKLUS, VYKDANT GATVĖS AR TINKLŲ REKONSTRUKCIJĄ

Atsakomybe

Norint užtikrinti tinkamą ir saugų įrengtų tinklų eksploatavimą, būtina atlikti papildomus darbus. Poreikį prijungti tinklus galite teikti dar vykdydami statybos darbus, tuomet „Vilniaus vandenys“ pateiks Jums tinkamą pasiūlymą.

Kviesti „Vilniaus vandenų“ atstovą

Kai kliento tinklų statyba yra užbaigta, „Vilniaus vandenys“ įsipareigoja klientams, pasirašiusiems sutartį, atlikti prijungimo darbus ir suteikti sutartyje numatytas papildomas paslaugas.

Šie darbai vykdomi neužkasus vamzdyno, tad maloniai prašome įrengus tinklus kviesti „Vilniaus vandenų“ atstovą tolimesniems darbams atlikti.

Registruoti specialisto atvykimą darbų atlikimui galite telefonu 19118.

Dėmesio! Atliekant darbus prašome įvertinti, kad specialisto vizito gali reikėti palaukti, todėl jo iškvietimui prašome registruotis ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki planuojamo vizito laiko.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. klientas, registruodamas iškvietimą Bendrovės atstovo atvykimui į objekto galutinį pridavimą (OGP), patvirtina, kad projekto sprendiniai yra įgyvendinti, tinklai pakloti pagal projektą ir prisijungimo sąlygų reikalavimus, turimi visi reikalingi dokumentai. Daugiau informacijos: ATMINTINĖ STATYTOJUI

Jeigu atvykus bus nustatyta, kad projekto sprendiniai neįgyvendinti, rasta defektų ir neatitikimų teisės aktų reikalavimams bei projektui, nepateikti reikalingi dokumentai, Jums gali būti pateikta sąskaita sumokėti Bendrovės patvirtintą objekto galutinio pridavimo metu galiojantį atvykimo („tuščio iškvietimo“) mokestį pagal sutartį. Šiuo metu patvirtintas atvykimo mokestis yra 100 eurų (su PVM).

Sąskaita bus išrašoma Klientui, kuris sudarė laikiną sutartį. Rekomenduojame statytojus apie šią naujovę informuoti savo rangovus!

Naudotis paslaugomis

Atlikus visus sutartyje numatytus darbus, pasveikinsime tapus klientu!

Kviečiame kiekvieną mėnesį iki paskutinės mėnesio dienos deklaruoti rodmenis ir sumokėti už suteiktas paslaugas. Tai padaryti labai patogu „Vilniaus vandenų“ SAVITARNOS SVETAINĖJE.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip išsirinkti rangovus / projektuotojus?

Nuo šiol „Vilniaus vandenys“ teikia projektavimo paslaugą ir atlieka statybos darbus. Įvertinkite galimybę UŽSISAKYTI šias paslaugas iš „Vilniaus vandenų“. Taip pat Jūs galite kreiptis ir į bet kuriuos projektuotojus, kurie parengs ir suderins projektą, ir rangovus, kurie paklos suprojektuotą vamzdyną.

Kodėl turiu pasirašyti sutartį dar neprisijungęs prie tinklų?

Sutarties pasirašymas prieš darbus garantuoja darbų, numatytų sutartyje, savalaikį atlikimą bei galimybę prisijungus prie tinklų iš karto atsiskaitinėti už paslaugas. Nereikalingas papildomas vizitas pas vandens tiekėją dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sutarties pasirašymo.

Iš kur gauti žemės sklypo planą / nuosavybės dokumentus?

Žemės sklypo planą, žemės sklypo ar įregistruotų statinių nuosavybės teisę ar kitą valdymo teisę patvirtinančius dokumentus teikia VĮ „REGISTRŲ CENTRAS“

Kaip / kur pasidaryti geodezinę nuotrauką?

Vandentiekio įvadui ir nuotekų išvadui kontrolines geodezines nuotraukas rengia „Vilniaus vandenys“. Įvertinkite galimybę UŽSISAKYTI šias paslaugas iš „Vilniaus vandenų“. Taip pat Jūs galite kreiptis ir į bet kuriuos geodezininkus, kurie parengs geodezinę tinklų nuotrauką. Geodezinė nuotrauka būtina tinklų pridavimui ir įteisinimui.

Jei vandentiekio įvado prijungimas prie vandentiekio tinklo neatitinka nurodytos standartinės schemos, kas teikia medžiagas ir atlieka vandentiekio įvado prijungimą prie vandentiekio tinklo?

Bendrovė teikia medžiagas (jei taip numatyta pasirašytoje su klientu sutartyje) tik pagal standartines prijungimo schemas. Bendrovė negarantuoja medžiagų teikimo, jei prijungimas ne standartinis. Tokiu atveju medžiagomis turi pasirūpinti klientas. Vandentiekio įvado prijungimo prie vandentiekio tinklo darbus, naudojant kliento pateiktas medžiagas, atlieka bendrovės darbuotojai.

Kviečiame susipažinti su paslaugų teikimo sutartimi – Bendrosios sutarties sąlygos